Діаспора просить не виписувати з України при виїзді за кордон

16-1Представники української діаспори вимагають від парламенту відмінити успадковану радянську процедуру, коли при виїзді українських громадян за кордон обов’язково потрібно виписуватися з місця проживання в Україні. Про це заявила президент Європейського конгресу українців Ярослава Хортяна під час нещодавніх парламентських слухань, повідомляє Медіа-портал VIDIA.

«До нас звернулися українці з Придністров’я, діти яких хочуть навчатися в Україні, але їм не видають паспортів. Де ви таку бачили країну, яка не може видати своїм громадянам паспортів?! Вони не можуть ні виїхати, ні заїхати в Україну – це нонсенс!» – зауважила Хортяна.

Вона також нагадала представникам Міністерства закордонних справ, присутнім на слуханнях, про необхідність контролю над роботою дипломатичних представників  України за кордоном, і звернула увагу на необхідність «звертатись  до громадян українського походження українською державною мовою та забути  про підтримку  так званого “Русського міра”, який вже пару років розпочав  активну гру на трені української діаспори».

«І останнє, реалізувати  до кінця план дій візової лібералізації, розпочатий у 2000 році.  Ми, дорогі українці, є вашими лобістами, ми живемо для України і від України. Ми тільки  просимо “дякую”, а не грошей. А ті, що хочуть повернутися в Україну, допоможіть їм», – завершила Ярослава Хортяна.

Нагадаємо, президент Європейського конгресу українців заявила, що 70 відсотків мігрантів мають намір повернутися в Україну.

 • Misha

  мабуть ні в одній країні світу держава так байдуже не ставиться до своїх громадян. За 22 роки нас з 52 мільйонів стало близько 40. Те, що нам говорять , що нас 45 мільйонів вочевидь неправда. Чи не тому держава в котрий раз відмовляється робить перепис населення, який має бути кожні 10 років. Як правило , за кордон виїзжають кращі . Молоді, енергійні, з вищою , або гарною робочою спеціальністю, незадоволені своїм низьким рівнем життя, безробіттям, анархією, корупцією і беззаконням. .Влада нічого не робить , щоб щось змінити в країні на краще. Обіцяне “покращення” не видно навіть в далекій перспективі, коли країною керують люди з уголовним і совковим менталітетом пенсійного віку…А в світі давно відомо, що найцінніший скарб в країні -це її інтелектуальна і професійна еліта, яку ми віддаємо закордону задарма і безперешкодно-” бери -нехочу”. Те , що це скінчиться катастрофою для країни-справа тільки часу…

 • Семен

  Президент Європейського конгресу українців Ярослава Хортяна явно не в теме: жители Приднестровья, даже имея на руках украинский паспорт, голосовать в Приднестровье не могут, Ющ отменил в угоду Молдове. И кто мешает Украине выдавать украинским приднестровцам украинские паспорта? Врут безбожно. В Приднестровье двойное гражданство, но, Украина не желает выдавать украинские паспорта украинцам, проживающим в Приднестровье.

 • апрлапровараву

  а какая страна не нонсенс?и в чем этот нонсенс заключается-может когда мадьяры с кацапами мирно живут и не вспоминают танки в будапеште?так Украина -рай для малых народов!а власть-она со временем вычухается и будет как у людей.

 • nik

  мадам Ярославе Хортяну можно поверить будет лишь тогда, когда она со всем своим семейством, а также все остальные члены конгресса украинцев со своими семействами, капиталами и прочим переедут жить в/на Украину и перестанут давать советы, как жить здесь, чтобы им там в Европе или Канаде жилось хорошо.

 • капєц

  “Боже -спаси Україну ,може і я повернусь”
  Таким чином???Коли в Україні важкі часи -гола-драла з України.Коли налагоджується -повертатись.Повертайтесь приймайте громадянство України.Скасовуйте закордонне.Все як має бути.А не отримувати дві пенсії.Зробити себе чорнобильцями ,дітьми війни чи учасниками куликовської битви.Наші нардепи все зроблять.Аби бабло.

 • Угорець

  Україна-це і є країна НОНСЕНС!

 • Ого! Та це вона гонить! Може 70% відсотків молодих українців мають намір покинути Україну?


Новини партнерів