Папа Франциск побажав українцям та полякам примирення

16-2Після молитви «Ангел Господній» у неділю, 14 липня, Папа Франциск, звертаючись до присутніх, сказав, що єднається в молитві з учасниками заупокійної Святої Меси в Луцькій катедрі за жертви Волинської трагедії з нагоди її 70-річчя.

Як повідомляє «Радіо Ватикан», Папа зазначив, що такі акти, «спровоковані націоналістською ідеологією у трагічному контексті Другої світової війни», стали причиною не лише десятків тисяч жертв, але й «нанесли рану братерству між польським та українським народами».

«Ввіряю Божому милосердю душі жертв, а для їхніх народів прошу благодаті глибокого примирення та спокійного майбутнього, в надії та щирій співпраці у спільному будуванні Божого царства», – побажав Святіший Отець.

Як відомо, польський Сейм на своєму засіданні минулої п’ятниці відмовилася назвати Волинську трагедію – «геноцидом» поляків.  У неділю після завершення жалобного молебню у пам’ять Волинської трагедії у Луцьку президент Польщі Броніслав Коморовський став жертвою «яєчного» замаху. Пізніше український дисидент, учасник ініціативної групи «Першого грудня» Мирослав Маринович написав листа Коморовському, в якому вибачився за інцидент.


Новини партнерів