Святослав Шевчук: Спадкоємцями християнської цивілізації Київської Русі є українці

23-2Історія Русі-України вчить, що саме український народ є новим Христовим людом, який зродився у хрещальних водах Дніпра. Таку думку висловив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у посланні до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Русі-України, повідомляє Департамент інформації церкви.

На переконання глави церкви, хрещення у водах Дніпра, подібно до Ісусового Хрещення в Йордані, знаменувало новий етап духовного зростання українського народу. Ця подія зумовила «великий цивілізаційний поступ нашого народу, який увійшов у коло європейських християнських народів».

У своєму посланні предстоятель УГКЦ вдається і до історичних витоків християнства на українських землях, наголошуючи, що «Київ став центром нашої Церкви, як колись Єрусалим – центром Церкви апостолів». Тож невипадково християнство на українських землях названо «київським».

«Тому наш народ і його держава є спадкоємцями християнської цивілізації Київської Русі-України, що була свого часу однією з найбільш могутніх і культурних країн Європи. Хрещення стало «весною нашого народу», сповнюючи національний організм духом воскреслого Тіла Христового», – зазначає у документі Блаженніший Святослав.

Першоієрарх УГКЦ закликає усіх вірних відновити хрещальні обіти, сенс яких залишається незмінним – «скинути зі себе будь-які узи рабства, ще від праотця Адама накладені на людський рід дияволом, і вдягти хрещальний одяг Cвободи і Любові, який є сяючими шатами воскреслого Христа». Тому Верховний Архиєпископ УГКЦ доручає кожному вірному і всім парафіяльним спільнотам урочисто відновити хрещальні обіти в день Святого Володимира (у неділю, 28 липня, після Божественної Літургії).

«Прикликаю на всіх, за молитвами святого рівноапостольного князя Володимира та всіх святих і праведних української землі, благословення всемогутнього Бога − Отця, і Сина, і Святого Духа», – цими словами завершує Глава УГКЦ Послання до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Русі-України.

Додамо, що у своїй авторській статті на «Українській правді» Блаженніший Любомир (Гузар), Архиєпископ-емерит УГКЦ запевняє, що «найкращим способом відсвяткувати Тисячоліття християнства в Україні – це старатися в усіх проявах особистого, родинного, громадського, суспільного життя поводитися відповідно до засад Христової науки. Щоденна, щира, правдива християнська поведінка на усіх рівнях і в усіх проявах суспільного життя – це найкращий і, властиво, єдиний спосіб успішно святкувати подію Хрещення Русі-України».

За словами Блаженнішого Любомира, попри те, що ми поділені на різні конфесії, – православні, католики, протестанти, – усі віримо в Пресвяту Трійцю, приймаємо Ісуса Христа, Воплоченого Божого Сина, читаємо одне Святе Письмо, дотримуємося спільної Божої науки.є

«Хоча далеко не все в нас одне й таке саме, як це було тисячоліття тому, проте ми – християни», – пояснює він. На думку, Архиєпископа-емерита УГКЦ, запропоноване державне святкування чітко показує, як ми підходимо до проблем нашого суспільного життя. Адже заходи, які відбуватимуться на державному рівні, є зовнішніми, за своєю суттю. Бо, за його словами, Хрещення України, офіційне прийняття християнства як державної релігії, – це надзвичайно важлива подія в житті Київської Русі, на той час могутньої держави.

Тому, Блаженніший Любомир закликає поміркувати над тим, як найкраще «тривало увінчати 1025-літню річницю, щоб була вона справжнім святкуванням на Божу славу та благо нашого народу».

Нагадаємо, голова політичної ради ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк нещодавно наголосив, що святкувати Хрещення Русі треба у Києві, а не в Москві.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…