У Ватикані молилися з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі

29-2Українська громада Рима молитовно приєдналася до святкувань 1025-річчя Хрещення України-Русі. У п’ятницю, 26 липня, у ватиканській базиліці Святого Петра владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українських греко-католиків в Італії та Іспанії, очолив при престолі святого Еразма відправу Молебню до святого Володимира, передає Радіо «Ватикан».

Саме в цьому місці, у головному храмі Католицької Церкви, у 1988 році з нагоди Ювілею 1000-річчя Хрещення стараннями владики Василя (Лостена), тодішнього Єпарха Стемфордського, були встановленні мозаїчні зображення святих рівноапостольних Володимира та Ольги.

Звертаючись під час проповіді до присутніх, владика Діонісій зазначив, що княгина Ольга і князь Володимир не тільки змінили курс історії, а й самі з прийняттям християнства істотно змінили свій спосіб життя і діяльності. Проповідник пояснив, що суттю християнства є не «я» з його пожаданнями влади і задоволень, а «ти» і «ми».

«Християнська влада, – сказав він, – діє на добро народу. Це влада, яка набирає забарвлення служіння. А коли вимір служіння зникає, там починається гонитва за владою, повертається поганство, приходить братовбивство. І свідком цього наша земля стала вже за часів Володимирових синів… Результатом цього стали всі трагедії, які спіткали український народ».

«Молитва до св. Володимира і Ольги тут, у цьому символічному просторі поєднання Сходу і Заходу, Русі і Рима, має неабияке символічне значення», – підсумував архиєрей, закликаючи присутніх молитися за утвердження «духу християнства в нашому народі», і за те, щоб до сердець його провідників «донести глибоку істину про безкорисливий дух служіння».

Після завершення Молебню його учасники також помолитися біля мощів святого священномученика Йосафата.

Нагадаємо, напередодні святкувань Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у посланні до вірних заявив, що Спадкоємцями християнської цивілізації Київської Русі є українці.

 

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…