Діаспора будує Український Світ на противагу «Русскому Миру»

Світовий Конгрес Українців, ЛьвівПід час Х ювілейного Світового конгресу українців українці зі всього світу зібралися у Львові, аби обговорити складні питання своїх громад та розвинути їхню політику на наступні 5 років. «Ми можемо формувати політику Українського Світу», – наголосив у розмові із кореспондентом VIDIA президент Конгресу українців Канади Павло Ґрод.

«Чому це важливо? Бачимо, у Європі із нашою громадою конкурує «Русский Мир». Нам обов’язково потрібно дійти згоди, щоб ми як діаспора вийшли із Конгресу зі скоординованою політикою відносно майбутнього нашої громади. Яким має бути український світ, як він має виглядати? Як ми будемо це виконувати?» – окреслив одну із найважливіших тем обговорення конгресу Павло Ґрод.

Зокрема, під час конгресу засідають комісії з питань культури, освіти тощо, які працюватимуть над конкретними питаннями. «Держави, у яких більш розвинена українська освіта, можуть допомагати тим, у яких менш розвинена. Тут будуть задіяні обмін матеріалами, учителями, інформаціями», – каже Ґрод.

«Можливе підписання угоди про Асоціацію з ЄС дуже тривожить владу Росії, – зауважує Павло Бандрівський, віце-президент Українського конгресового комітету Америки (відділ Іллінойс), – ми ж погоджуємось, найкращим шляхом для України було би вступити до ЄС. Програма Кремля і Росії знову збудувати свій союз ніяк не піде на користь США і європейських країн, тим паче Україні».

Для побудови Українського Світу діаспора має ще більше об’єднати зусилля. «Я очікую, що ми вийдемо з цього Конгресу як українська діаспора сильнішими, що будемо більш з’єднаними», – каже Павло Ґрод.

За його словами, для нього, які і для діаспори, дуже важливо, щоб народжені за межами України діти запалювались українством. Відтак важливо зберігати живий зв’язок з Україною, які, на жаль, «є дуже слабкі, занадто слабкі, – оцінює ситуацію президент українців Канади, – а з українською діаспорою і урядом – ще слабші. Вони історично такі. Які б не були президенти, зв’язки були то кращі, то гірші. Але вони ніколи не були такої міри, якої мали би бути».

Нагадаємо, ювілейний з’їзд Світового конгресу українців (СКУ) відбувається у Львові протягом 20-22 серпня і присвячується пам’яті жертв Голодомору 1923-1933 років. Першим важливим кроком СКУ після конгресу, за словами діючого президента організації, стане сприяння укладенню угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…