Чикаго розпочинає вшанування 80-тої річниці Голодомору

Фундація Українського Геноциду-США оголосила програму заходів, приурочених пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Фундація запрошує українську громаду долучитися до довготривалої пам’ятної акції.

Як повідомили Медіа-порталу VIDIA, заходи з відзначення української трагедії розпочнуться 21 вересня в Українському національному музеї (УНМ) зі звернення до студентів і молоді із закликом знати, поширювати і зберігати правду про Геноцид українського народу – Голодомор.  У програмі також короткий документальний фільм та церемонія пам’яті і скорботи.

4 жовтня в Українському інституті модерного мистецтва (UIMA) відкриється виставка «Геноцид очима митців», на якій експонуватимуть картини, присвячені визнанню геноцидів у світі. На заході також виступить Лариса Курилас. Нагадаємо, за її проектом «Поле пшениці» буде створено пам’ятник Голодомору у Вашингтоні. Виставка триватиме до 1 грудня.

Учням шкіл українознавства Чикаго в Українському національному музеї та в Українському інституті модерного мистецтва 19 жовтня покажуть фільм про Голодомор та запропонують створити художній учнівський проект. 26 жовтня таку ж програму підготують для учнів шкіл українознавства Палатайна та учнів при парафіях святого Йосифа Обручника, святого Андрія та святої Тройці.

1 листопада в Українському національному музеї відбудеться вечір-реквієм жертвам Голодомору.

Також у Чикаго молитимуться за померлих від голоду.  22 вересня в Українській католицькій церкві святого Йосафата відбудеться поминальне богослужіння. 16 листопада в Українській католицькій катедрі  святого Миколая відслужать спільну панахиду за жертвами Голодомору. Співслужителі – Святіший Патріарх Філарет та єпископ владика Ричард Семенюк.

Нагадаємо, підготовка діаспори до відзначення річниці трагедії у світі розпочалася у квітні. Низка заходів з вшанування пам’яті запланована у багатьох українських громадах світу.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…