Чикаго розпочинає вшанування 80-тої річниці Голодомору

Фундація Українського Геноциду-США оголосила програму заходів, приурочених пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Фундація запрошує українську громаду долучитися до довготривалої пам’ятної акції.

Як повідомили Медіа-порталу VIDIA, заходи з відзначення української трагедії розпочнуться 21 вересня в Українському національному музеї (УНМ) зі звернення до студентів і молоді із закликом знати, поширювати і зберігати правду про Геноцид українського народу – Голодомор.  У програмі також короткий документальний фільм та церемонія пам’яті і скорботи.

4 жовтня в Українському інституті модерного мистецтва (UIMA) відкриється виставка «Геноцид очима митців», на якій експонуватимуть картини, присвячені визнанню геноцидів у світі. На заході також виступить Лариса Курилас. Нагадаємо, за її проектом «Поле пшениці» буде створено пам’ятник Голодомору у Вашингтоні. Виставка триватиме до 1 грудня.

Учням шкіл українознавства Чикаго в Українському національному музеї та в Українському інституті модерного мистецтва 19 жовтня покажуть фільм про Голодомор та запропонують створити художній учнівський проект. 26 жовтня таку ж програму підготують для учнів шкіл українознавства Палатайна та учнів при парафіях святого Йосифа Обручника, святого Андрія та святої Тройці.

1 листопада в Українському національному музеї відбудеться вечір-реквієм жертвам Голодомору.

Також у Чикаго молитимуться за померлих від голоду.  22 вересня в Українській католицькій церкві святого Йосафата відбудеться поминальне богослужіння. 16 листопада в Українській католицькій катедрі  святого Миколая відслужать спільну панахиду за жертвами Голодомору. Співслужителі – Святіший Патріарх Філарет та єпископ владика Ричард Семенюк.

Нагадаємо, підготовка діаспори до відзначення річниці трагедії у світі розпочалася у квітні. Низка заходів з вшанування пам’яті запланована у багатьох українських громадах світу.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії