80 історій про Голодомор устами очевидців оприлюднять до Дня пам’яті

У День пам’яті жертв Голодомору 23 листопада представлять 80 відео-матеріалів, у яких очевидці трагедії поділяться своїми спогадами про події 1932-1933-их років, повідомляє сайт Центру досліджень визвольного руху.

Цей проект є результатом співпраці  Конгресу українців Канади, Світового конгресу українців  та українсько-канадського дослідно-документаційного центру.

Щодня на сайті проекту sharethestory.ca викладатимуть по одному відео, так що 23 листопада їх стане рівно 80.

Реалізація проекту стала можливою завдяки пожертві у пам’ять про двох хлопчиків — Василя і Сашка. Їхній брат Микола вижив і ніколи не забуде, як його братики померли з голоду весною 1933 року в селі Козацьке Сумської області.

Сьогодні на сайті виклали 24 відео-свідчення із текстовою розшифровкою розмови та перекладом російською й англійською мовами.

«Ці історії окремих людей, які зараз живуть по всьому світі, дають змогу зрозуміти життя багатьох, хто пережив страшну політику геноциду, яку реалізували з метою знищення нації. Ми вдячні очевидцям Голодомору, що поділилися цими історіями, які їм так складно згадувати», — зазначають реалізатори проекту.

Нагадаємо, з нагоди відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932-33-их років Фундація Українського Геноциду-США оголосила програму заходів, приурочених пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Український конгресовий комітет Америки звернувся до українських громад в США із проханням допомогти у пошуку людей, що пережили Голодомор і проживають у США.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…

  • Обыватель

    Голод – вещь страшная и не дай Бог его кому перенести…Ми бабушки перенсли его 4 (четрые!) раза в России….Ну, и тиф, брюшнпереносной тоже…Но, всех детей вырастили и при своей жизни НИ РАЗУ ни кому на эо не жаловались