80 історій про Голодомор устами очевидців оприлюднять до Дня пам’яті

У День пам’яті жертв Голодомору 23 листопада представлять 80 відео-матеріалів, у яких очевидці трагедії поділяться своїми спогадами про події 1932-1933-их років, повідомляє сайт Центру досліджень визвольного руху.

Цей проект є результатом співпраці  Конгресу українців Канади, Світового конгресу українців  та українсько-канадського дослідно-документаційного центру.

Щодня на сайті проекту sharethestory.ca викладатимуть по одному відео, так що 23 листопада їх стане рівно 80.

Реалізація проекту стала можливою завдяки пожертві у пам’ять про двох хлопчиків — Василя і Сашка. Їхній брат Микола вижив і ніколи не забуде, як його братики померли з голоду весною 1933 року в селі Козацьке Сумської області.

Сьогодні на сайті виклали 24 відео-свідчення із текстовою розшифровкою розмови та перекладом російською й англійською мовами.

«Ці історії окремих людей, які зараз живуть по всьому світі, дають змогу зрозуміти життя багатьох, хто пережив страшну політику геноциду, яку реалізували з метою знищення нації. Ми вдячні очевидцям Голодомору, що поділилися цими історіями, які їм так складно згадувати», — зазначають реалізатори проекту.

Нагадаємо, з нагоди відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932-33-их років Фундація Українського Геноциду-США оголосила програму заходів, приурочених пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Український конгресовий комітет Америки звернувся до українських громад в США із проханням допомогти у пошуку людей, що пережили Голодомор і проживають у США.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…