Меморіал Голодомору у Вашингтоні зведуть за 2,5 мільйона доларів Фірташа

Український підприємець Дмитро Фірташ пожертвував 2,5 мільйона доларів на спорудження Меморіалу пам’яті жертв Голодомору у Вашингтоні, ідеться у повідомленні Українського конгресового комітету Америки (УККА).

«Це досягнення було б неможливим без підтримки Президента України Віктора Януковича та співпраці усіх сторін, а особливо відомого українського підприємця Дмитра Фірташа, – повідомляє УККА, – пан Фірташ погодився надати щедру пожертву у розмірі 2,5 мільйонів американських доларів для виконання фінансових зобов’язань, пов’язаних зі спорудженням Меморіалу Голодомору».

У червні представник Фірташа Ентоні Фішер відвідав місце, виділене для спорудження Меморіалу.

Пояснюючи свою пожертву, Дмитро Фірташ сказав:  «Крайовий Комітет США для Визнання Голодомору Ґеноцидом 1932-33 років» відіграє ключову роль в тому, що люди у всьому світі знають про Голодомор. Завдяки роботі Комітету, зусиллям багатьох небайдужих людей, у Вашингтоні з‘явиться Меморіал. Він стане нагадуванням теперішнім та майбутнім поколінням про трагічний етап в історії України. Багато українців, які пережили голод, емігрували до США. Ця країна стала для них домівкою. Меморіал пам‘яті жертвам Голодомору є даниною поваги цій великій країні, яка відкрила свої двері великій кількості українців», – заявив Фірташ.

Відтак, спорудження Меморіалу почнеться вже у перші місяці 2014-го року. Всередині листопада 2013-го року на місці майбутнього Меморіалу відбудеться урочиста церемонія початку будівництва.

Раніше повідомлялося, що зведення Меморіалу має фінансувати уряд України. У травні Ганна Герман заявляла, що Янукович зробив все, аби знайти потрібні кошти – 2 мільйони доларів, а сам Меморіал почнуть будувати ще до осені  2013-го року.

Нагадаємо, остаточну згоду на спорудження пам’ятника у Вашингтоні міська комісія з планування дала у вересні минулого року. Його розмістять у центральному районі столиці Сполучених Штатів. Меморіал спроектувала архітектор Лариса Курилас.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії