Оксана Забужко – лауреат літературної премії “Ангелус”

Роман “Музей покинутих секретів” визнали найкращим серед семи номінантів на літературну премію Центральної та Східної Європи. Про це повідомляють кореспонденти “Дня” у Вроцлаві.

“В цю хвилину я розумію, чому голлівудські зірки при врученні “Оскара” починають плакати. Ще сьогодні зранку я була у Лондоні і підписувала ту ж книгу англійською мовою. Вроцлав зараз для мене ірреальний. Україна здобула визнання Європи! І за це дякую Вроцлаву”, – сказала Оксана Забужко, вийшовши на сцену для отримання нагороди.

“Цього року ми вирішили віддати нагороду чудовій книзі, в якій перетікає історія та сьогоденне життя, реальність та магія, любов, зрада і смерть – пояснює вибір журі Наталія Горбаневська, голова журі премії “Ангелус”, пише видання.

Польською мовою роман переклала Катажина Котинська. Призом літературної премії  є чек на 150 тисяч злотих та статуетка авторства врацлавського скульптора Єви Россано.

Конкурентами “Музею покинутих секреті” були чотири польських романи і два перекладних: “У гущі метрополії” австрійця Карл-Марка Гаусса, “Будинок під Лютнею” Казимежа Орлося, “Час ніч” Людмили Петрушевської, “Щоденник” Єжи Пільха, “Грохув” Андрія Стасюка та “Морфій” Щепана Твардоха.

Додамо, премію “Ангелус” вже вдруге отримав український автор. У 2006 році переміг Юрій Андрухович із романом “12 обручів”.

Нагорода “Ангелус” вручається щорічно у  Вроцлаві авторам Центральної та Східної Європи за найкращу прозову книжку польською мовою, яка вийшла в Польщі у минулому році. “Ангелус” має авторитет найпрестижнішої відзнаки серед 21 країни Європи.

Премією нагороджують із 2006 року. Серед лауреатів –  білоруска Світлана Алексієвич, угорці Петер Естерхазі та Дьордь Шпіро, австрієць Мартін Поллак, чех Йозеф Шкворецький, боснієць та хорват Міленко Єргович.

 


Новини партнерів