Оперу про Голодомор композитора зі США вперше поставлять в Україні

Оперу «Голодомор. Червона Земля» американського композитора українського походження Вірко Балея вперше поставлять в Україні, повідомляє портал «Рідна країна».

На сцені Національної опери 21 листопада у Києві презентують оперу «Голодомор. Червона Земля». Захід організовує Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Голодомору в рамках відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932—1933 років.

Автор обдумував постановку опери майже 30 років. За сюжетом, це історія трьох людей, яких спіткав голод, — жінки-селянки з немовлям та озлобленого чоловіка, колишнього функціонера, який брав участь у розкуркуленні, але тепер розкаявся.

«Вони випадково зустрічаються, це люди контрастних ідеологій і темпераменту, ми показуємо їхнє емоційне життя, зазираємо у внутрішній світ героїв, показуємо розвиток їхніх стосунків в екстремальній ситуації. Через їхні долі глядачам відкривається все жахіття Голодомору», — каже Вірко Балей.

Головну роль виконає зірка світового масштабу — оперний співак Джон Дайкерс. Окремі сцени в опері вирішено засобами балету, пантоміми й оркестру. Також у опері використають мультимедійні елементи — трансляцію уривків із фільмів 1930-х років, кінохроніки, радіопередач, автентичних записів тогочасної музики, промов вождів тощо.

Драму «Голод», на основі якої поставлена опера, написав поет-модерніст, прозаїк Богдан Бойчук ще у 1962 році в Америці. Вперше вона вийшла друком у збірці «Голодомор. Дві п’єси» київського видавництва «Смолоскип» у 2008 році.

Як раніше повідомляв медіа-портал «VIDIA», прем’єра опери «Голодомор. Червона Земля» відбулася ще на початку 2013 року у США.

Додамо, Вірко Балей – професор консерваторії університету штату Невада, Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, удостоєний цієї нагороди першим серед американців.  Лібрето опери «Голодомор» написав нью-йоркський поет Богдан Бойчук.

Читайте також

Український бренд зняв нову колекцію на вулицях Парижа
Україна
0 shares0 views

Український бренд зняв нову колекцію на вулицях Парижа

vidia.ua - Жов 18, 2017

Український бренд Poustovit провів зйомку нової весняно-літньої колекції на вулицях Парижа. Над кампейном працювала фотограф Олександра Серафимович, пише Новое время. На знімках моделі позують в…

«Сторожова застава» встановила новий рекорд касових зборів українського кіно
Важливе, Україна
0 shares0 views

«Сторожова застава» встановила новий рекорд касових зборів українського кіно

vidia.ua - Жов 18, 2017

За перший вікенд прокату «Сторожова застава» зібрав у прокаті понад ₴8 млн і майже 111 тис. глядачів. Українська фентезі вийшла на екрани 12…

У Харкові відкрили пам’ятну дошку одному з лідерів української діаспори США
Україна
0 shares0 views

У Харкові відкрили пам’ятну дошку одному з лідерів української діаспори США

vidia.ua - Жов 18, 2017

У Харкові відкрили меморіальну дошку відомому правозахисникові, одному з членів-засновників Української Гельсінкської групи, генералу Петру Григоренку. Про це повідомляє VIDIA із посиланням на…