Оперу про Голодомор композитора зі США вперше поставлять в Україні

Оперу «Голодомор. Червона Земля» американського композитора українського походження Вірко Балея вперше поставлять в Україні, повідомляє портал «Рідна країна».

На сцені Національної опери 21 листопада у Києві презентують оперу «Голодомор. Червона Земля». Захід організовує Громадський комітет вшанування пам’яті жертв Голодомору в рамках відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932—1933 років.

Автор обдумував постановку опери майже 30 років. За сюжетом, це історія трьох людей, яких спіткав голод, — жінки-селянки з немовлям та озлобленого чоловіка, колишнього функціонера, який брав участь у розкуркуленні, але тепер розкаявся.

«Вони випадково зустрічаються, це люди контрастних ідеологій і темпераменту, ми показуємо їхнє емоційне життя, зазираємо у внутрішній світ героїв, показуємо розвиток їхніх стосунків в екстремальній ситуації. Через їхні долі глядачам відкривається все жахіття Голодомору», — каже Вірко Балей.

Головну роль виконає зірка світового масштабу — оперний співак Джон Дайкерс. Окремі сцени в опері вирішено засобами балету, пантоміми й оркестру. Також у опері використають мультимедійні елементи — трансляцію уривків із фільмів 1930-х років, кінохроніки, радіопередач, автентичних записів тогочасної музики, промов вождів тощо.

Драму «Голод», на основі якої поставлена опера, написав поет-модерніст, прозаїк Богдан Бойчук ще у 1962 році в Америці. Вперше вона вийшла друком у збірці «Голодомор. Дві п’єси» київського видавництва «Смолоскип» у 2008 році.

Як раніше повідомляв медіа-портал «VIDIA», прем’єра опери «Голодомор. Червона Земля» відбулася ще на початку 2013 року у США.

Додамо, Вірко Балей – професор консерваторії університету штату Невада, Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, удостоєний цієї нагороди першим серед американців.  Лібрето опери «Голодомор» написав нью-йоркський поет Богдан Бойчук.


Новини партнерів Коментувати

(Ваш імейл не буде опубліковано)

Додавши коментар, Ви погоджуєтесь, що він перед розміщенням на нашому сайті може бути переглянутий редакцією. Перед коментуванням Ви прочитали і погоджуєтесь з правилами. VIDIA залишає за собою право використати Ваш коментар на будь-якій із своїх медійних платформ.

Реклама на VIDIA

З питань розміщення реклами звертайтесь за адресою:
advertise (at) vidia.org

Про нас