В Україні за підтримки Путіна встановили пам’ятник імператору, який забороняв українську мову

На Харківщині громадські організації «Благодійний фонд «Відродження культурної спадщини» (Росія) і «Русь триєдина» (Харків) відкрили пам’ятник Олександру III біля залізничної платформи Спасів Скит, повідомляє «Історична правда». За свого правління імператор видав низку указів, що забороняли у різних сферах використовувати українську мову.

За словами глави правління російського фонду Олександра Паніна, відкриття пам’ятника присвячено святкуванню 400-річчя дому Романових і 125-річчя катастрофи біля нинішньої платформи Спасів Скит поїзда, на якому їхала царська сім’я.

Він також зазначив, що установку пам’ятника підтримав президент Росії Володимир Путін, який доручив «Російським залізницям» допомогти із його транспортуванням на територію України.

Харківський журналіст Володимир Чистилін пише, що цар не приховував своєї ненависті до українців, був ярим антисемітом, забороняв картини Рєпіна і Ге, цензурував Толстого і Достоєвського та зробив усе можливе, щоб поховати демократичні реформи свого батька.

За часи правління Олександра ІІІ діяли Емський указ та Валуєвський циркуляр. Саме він у 1884 році наклав табу на українські театральні вистави в усіх «малоросійських губерніях».

У1888 році він видав указ про заборону вживання української мови в офіційних установах і хрещення українськими іменами.

При Олександрі ІІІ у 1889 році у Києві на археологічному з’їзді дозволяли читати реферати всіма мовами, крім української, а через три роки офіційно заборонили перекладати книжки з російської на українську.

«Як на мене, достатньо було б навіть відомих фактів, щоб заборонити встановлювати в Україні монументальний пам’ятник Олександру III, – пише журналіст, – тому, коли голова правління московського фонду «Відродження культурної спадщини» Алєксандр Панін говорить «Володимир Володимирович цю ідею підтримав, дав свої президентські вказівки РЖД, щоб нам була надана підтримка і допомога в доставці пам’ятника на територію України», то інакше, як історичною провокацією, це назвати не можна».

До речі, у цього пам’ятника є брат-близнюк, пише харківське видання «Mediaport». Такого ж за формою і за зовнішнім виглядом імператора два місяці тому встановили у Нижньому Новгороді і пояснили, для чого: «у рамках проекту «Алея російської слави», задуманого з метою відродження патріотичного духу російського народу і увіковічення пам’яті наших великих співвітчизників».

 • ВАНЯ СУСАНИН

  Все больше убеждаюсь в тупости коменгтариев так называемых украиноперидолов типа крысосюка .

 • ВАНЯ СУСАНИН

  Все больше убеждаюсь в тупости коменгтариев так называемых украиноперидолов .

 • Анонімний

  нах88!це моя українська земля!!кого заборонив укр.мову.а харківяни дурили жахливо

 • Валуєву?

 • Сотник

  Ничего, Свобода скоро освободится от неотложных дел, и поставить это кацапское чучело раком

 • експерт

  коли країна окупована, таке цілком природньо.

 • Анонімний

  підараси ставте в росії.

 • vjopu

  При нынешней антиукраинской харьковской власти и обслуживающих их журналюгах и холуях это закономерно.

 • Крысюк

  Молодцы,что поставили ! Теперь будет, что говном вымазывать ! Ну и настоящим гуским гепедопе какая-никакая радость !

 • Вася

  І куди дивляться ці харків”яни! А ще називають себе УКРАЇНЦЯМИ!!!


Новини партнерів