Перед самітом у Вільнюсі розгорнуть «Українське містечко»

Напередодні вільнюського саміту Східного Партнерства, де вирішуватиметься доля України щодо підписання Угоди про асоціацію, у Вільнюсі українські митці 23-24 листопада проведуть фестиваль «Українське містечко», передає УНН.

Фестиваль української культури у Вільнюсі проведуть при підтримці Посольства України у Литовській Республіці та Посольства Литви в Україні. Наші традиції, страви, забави та музику для литовців та гостей Вільнюсу демонструватимуть українські виконавці, фольклорні колективи, театр, книговидавці, поети та письменники. За словами Ярослава Погарського, голови ради всеукраїнської ГО «Вся Україна», на вихідні 23-24 листопада до столиці Литви приїде близько 150 учасників фестивалю із України.

«Суть цього проекту — на центральній площі Вільнюса перед ратушею у нас буде відбуватися українське містечко, де буде презентовано українську культуру, духовність, ремесла, різні традиційні українські забави і розваги, так само українська кухня. Ми хочемо, щоб як литовці, так і всі європейці, які прибуватимуть на вільнюський саміт побачили Україну у різнобарв’ї», — зазначив організатор фестивалю Ярослав Погарський.

Перший день фестивалю буде присвячений пам’яті трагедії Голодомору 1932-33 рр., а у другий день обіцяють народні гуляння, нагадуючи також литовцям, що наші держави мали 400 років спільної історії.

Організатори також наголосили, що в першу чергу фестиваль української культури проводитимуть для людей, а не суто для політиків, хоча деякі євро депутати уже прибуватимуть до Вільнюсу.

Серед відомих українських гуртів на сцені «Українського містечка» у Вільнюсі виступатимуть «Мандри» та гурт скрипаля Василя Попадюка.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…