Перед самітом у Вільнюсі розгорнуть «Українське містечко»

Напередодні вільнюського саміту Східного Партнерства, де вирішуватиметься доля України щодо підписання Угоди про асоціацію, у Вільнюсі українські митці 23-24 листопада проведуть фестиваль «Українське містечко», передає УНН.

Фестиваль української культури у Вільнюсі проведуть при підтримці Посольства України у Литовській Республіці та Посольства Литви в Україні. Наші традиції, страви, забави та музику для литовців та гостей Вільнюсу демонструватимуть українські виконавці, фольклорні колективи, театр, книговидавці, поети та письменники. За словами Ярослава Погарського, голови ради всеукраїнської ГО «Вся Україна», на вихідні 23-24 листопада до столиці Литви приїде близько 150 учасників фестивалю із України.

«Суть цього проекту — на центральній площі Вільнюса перед ратушею у нас буде відбуватися українське містечко, де буде презентовано українську культуру, духовність, ремесла, різні традиційні українські забави і розваги, так само українська кухня. Ми хочемо, щоб як литовці, так і всі європейці, які прибуватимуть на вільнюський саміт побачили Україну у різнобарв’ї», — зазначив організатор фестивалю Ярослав Погарський.

Перший день фестивалю буде присвячений пам’яті трагедії Голодомору 1932-33 рр., а у другий день обіцяють народні гуляння, нагадуючи також литовцям, що наші держави мали 400 років спільної історії.

Організатори також наголосили, що в першу чергу фестиваль української культури проводитимуть для людей, а не суто для політиків, хоча деякі євро депутати уже прибуватимуть до Вільнюсу.

Серед відомих українських гуртів на сцені «Українського містечка» у Вільнюсі виступатимуть «Мандри» та гурт скрипаля Василя Попадюка.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…