Патріарх Філарет у Чикаго молився за жертв Голодомору

Днями у центрі Української околиці Чикаго відбулась панахида за жертвами Голодомору 1932-33 років. Літургія за участі Патріарха Філарета, багатьох священиків та за чисельної участі української громади Чикаго тривала в українській греко-католицькій катедрі Св. Миколая.

Нагадаємо, що лише в самому Чикаго відбулося більше десяти подій, приурочених 80-й річниці Голодомору в Україні.

Микола Міщенко, голова Американської фундації Голодомору

Микола Міщенко, голова Американської фундації Голодомору

Микола Міщенко, голова Американської фундації Голодомору-Геноциду: “Святійший Філарет прибув у Чикаго на запрошення нашої фундації та вікаріату Київського Патріархату. Голодомор – це дуже важлива річ не тільки в діаспорі, але й в Україні. Ми робимо все можливе тут в діаспорі, щоб світ визнав Голодомор геноцидом. А в Україні мають нарешті зрозуміти, що Голодомор – це важливо.”

о. Богдан Налисник, настоятель греко-католицької катедри Св. Миколая – однієї із найбільших та найстаріших українських церков в Чикаго – щиро прийняв православного Патріарха Філарета, зустрічаючи його з хлібом і сіллю на сходах українського католицького храму.

Філарет в Чикаго

Патріарха Філарета зустрічали з хлібом-сіллю в греко-католицькій церкві в Чикаго

о. Богдан Налисник: “Ми сьогодні як одна спільнота, як одна родина, як виходці з одного народу, виходці з однієї церкви молилися разом за спокій наших братів і сестер, які загинули внаслідок страшного Голодомору 1932-33 років. Ця трагедія 80-ти річної давності є великою раною для нашої держави, нашої церкви і для нашої громади. Ми співчуваємо, молимося і робимо все, що від нас залежить, щоб така трагедія ніколи не повторилася в історії нашого людства. Тому зараз ми вітаємо наших братів по крові і по вірі, наших православних братів – Патріарха Філарета і його священиків, які прийшли сьогодні до Божого храму і разом помолилися за спокій душ. І такі спільні діяння і спільні молитви дають нам нагоду об’єднатися. Христос кличе нас, щоб ми були одним цілим, щоб ми були єдині у вірі”.

Філарет в Чикаго, Голодомор

Проповідь Патріарха Філарета у греко-католицькій катедрі в Чикаго

На поминальній літургії були присутні представники і члени багатьох українських громадських і молодіжних організацій Чикаго, а також представник української влади – Генеральний консул України в Чикаго Андрій Праведник, який зокрема зазанчив: “80-та річниця Голодомору має велике значення для українців і, зокрема, в діаспорі. В Чикаго відбулося дуже багато заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору, і сьогоднішня подія стала, свого роду, заключним акордом. Прихожани як української католицької, так і православної церков були сьогодні присутніми на поминальній службі, серед них були і всі працівники Генерального консульства України в Чикаго і  ми разом вшанували пам’ять загиблих.”

Патріарх Філарет прибув з візитом у США з невеликою делегацією і помічниками, серед яких був Дмитро Степовик, професор Київської Православної Богословської Академії УПЦ(КП). “Ми нещодавно були у Вашингтоні і зустрічалися з багатьма політиками: американськими конгресменами, сенаторами, з членами різних громад і фундацій, які займаються українськими питаннями або ж проблемпми, які виникають у взаємовідносинах України і США. Зокрема, у Вашингтоні святійший Патріарх мав 5 великих промов і зустрічей. Ми всі були приємно здивовані, що людина у віці 85 років так енергійно відстоює ітереси України і невтомлюється це робити,”- сказав він.

Незважаючи на насичений розклад свого візиту, Патріарх взяв участь у багатьох подіях в українському Чикаго. Зокрема, Філарет був присутній на конференції, присвяченій 1025-річчя хрещення Русі в Українському Інституті Модерного Мистецтва (UIMA), відвідав концерт Канадської капелі бандуристів та урочистий бенкет у залі церкви Св. Андрія Первозванного у м. Блумінгдейл. Також, під час свого щорічного візиту в США Патріарх Філарет відвідав українські православні церкви, які приналежні до Київського патріархату.

Під час спільної молитви у греко-католицькому соборі Св. Миколая, яку очолили Патріарх УПЦ(КП) Філарет разом з єпископом чиказької єпархії УГКЦ Річардом, Філарет зауважив, що Православна церква Київського Патріархату має гарні стосунки з Українською греко-католицькою церквою як в Україні, так і в діаспорі. Тому для спільної молитви обрали одну з найбільших українських церков Чикаго – український греко-католицький собор Св. Миколая.

“Всі українці, де б вони не були, в Україні чи за кордоном, відзначають цю дату. Голодомор – це найтрагічніша подія в історії України і Русі. Знищення такої великої кількості невинного населення не може повторитися. І на історії треба вчитися і знати причини, чому це сталося”, – зазначив Патріарх Філарет у коментарі Медіа-порталу VIDIA.


Новини партнерів