Українці світу вийшли на вулиці підтримати Євромайдан

У різних країнах світу продовжуються акції на підтримку українців, що виступають проти призупинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Зокрема, наслідуючи приклад українських та світових міст, свій Євромайдан зібрали і українці в Празі, повідомляє “Українська газета”. Біля церкви Св. Климентія неподалік Карлового мосту зібралися близько 150 осіб, які рушили празькими вуличками  до курантів на Староміській площі.

Євромайдан у Празі

У Відні біля колони Святої Трійці зібралися також близько 150 осіб. Як передають “Радіо Свобода” учасники акції, під час мітингу присутні зачитали промову трьома мовами – українською, англійською і німецькою. Демонстранти наголосили, що підтримують українців, які мітингують у Києві і також наполягають на тому, щоб керівництво України виконало всі умови для підписання угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі.

На Євромайдані у Мюнхені зібралось понад 100 людей. Мітингувальники планують надіслати офіційного листа до Ангели Меркель та Штефана Фюле.

Євромайдан у Мюнхені

Свої Євромайдани провели також Брюссель та Париж, передає “Главред”. Зокрема, у Брюсселі участь у акції взяли близько 100 людей. Вони тримали в руках жовто-блакитні кульки, прапори України та ЄС, скандували: “Україно, вставай, ми з тобою” та “Ми за Європейськи вибір”. Аналогічна акція відбулася й у Парижі.

Євромайдан у Парижі. Фото з Facebook Olga Vokh.

Українці Вашингтона зібралися біля посольства України у США. На події скандували “Україна – це Європа!”. Американські водії сигналили на підтримку гасел мітингувальників, пише “Голос Америки”.

Євромайдан у Вашингтоні

Як повідомляє кореспондент VIDIA, у Чикаго відбувся один з наймасштабніших Євромайданів у діаспорі. Там зібралось декілька сотень українців. У протесті взяли участь представники багатьох хвиль еміграції, було багато молоді. Люди самоорганізувались, не чекаючи на заклики партій чи партійних організацій. У своєму прес-релізі Український Конґресовий Комітет Америки (Відділ Іллінойс) засудив рішення уряду України призупинити процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та закликав президента України “прислухатися до голосу українського народу і дотримуватися своєї обіцянки щодо реалізації європейської інтеграції”.

Євромайдан Чикаго. Фото Ksju Kami

Євромайдан Чикаго. Фото Ksju Kami

Біля Постійного представництва України при ООН у Нью-Йорку українці також вимагали негайного відновлення курсу України на Європу. Як повідомили активісти цього заходу, на Євромайдан у Нью-Йорку прийшло близько 200 людей.

Як раніше повідомляв медіа-портал VIDIA, раніше акції солідарності відбулися у містах Польщі, Великої Британії, Індії та Південної Кореї.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…