Петриківський розпис визнано культурною спадщиною людства

Комітет ЮНЕСКО на сесії, яка проходила в Баку, присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини Петриківському розпису, повідомляє “День” із посиланням на прес-службу Дніпропетровської облради.

Під час восьмої сесії  комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що відкрилась днями в Азербайджані, учасники розглядають заявки на поповнення списку організації новими звичаями та формами творчості. У заході беруть участь близько 780 представників з 116 країн.

Керівництво області висунуло Петриківський розпис на присвоєння цього статусу, який виборювало також аргентинське танго, минулого року.

“Збереження культурної спадщини на сьогоднішній день дуже важливе. ЮНЕСКО відіграє величезну роль в цьому питанні. Приємно, що мистецтво Петриківського розпису сьогодні переживає своєрідний Ренесанс. Петриківка вже стала візитною карткою України. Це успіх не тільки Дніпропетровщини, а і всієї України”, – цитує видання очільника української делегації в Баку, голову Дніпропетровської облради Євгена Удода.

Присвоєння нового статусу дозволяє розраховувати на міжнародну підтримку у справі збереження та розвитку Петриківського розпису, в тому числі й фінансову.

Нематеріальна культурна спадщина – це шедеври усної народної творчості, серед яких – фольклор, виконавське мистецтво, народні традиції та обряди.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії