Конгресмени США просять Обаму висловити підтримку українському народу

Конгресмени США звернулися до Президента Обами із проханням підтримати український народ, що відстоює на вулицях своєї країни дотримання людських прав та свобод. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив ведучий “Голосу Америки” Руслан Петричка, інформує медіа-портал VIDIA.

“Упродовж кількох останніх тижнів ми уважно спостерігали за історичними, безпрецедентними демонстраціями, що відбуваються по всій Україні. Ми поділяємо розчарування та розлючення українського народу, коли сили безпеки застосували силу до мирних протестів”, – йдеться у зверненні конгресменів.

“Ці протести втілюють мрію українського народу іти до поваги людських прав, свободи слова, свободи преси та верховенства права. Президент Янукович упродовж тривалого часу стверджував, що євроінтеграція є ключовим пріоритетом для його адміністрації. Його різкий поворот змусив багатьох українці почуватися зрадженими й унаслідок цього вийшли на вулиці, – сказано у зверненні, –  український уряд відповів на ці протести насильством та репресіями. Держсекретар Джон Керрі справедливо заявив, що Сполучені Штати розцінюють такі дії “з огидою”.

Відтак конгресмени закликали Обаму, щоб Сполучені Штати чітко виступили на підтримку прав людини та верховенства права в Україні та сповістили про свою позицію Президента Януковича.

“Ми є єдиними у нашому бажанні бачити незалежну та об’єднану Україну, що поважає право своїх громадян. Ми з нетерпінням чекаємо співпраці з адміністрацією, щоб допомогти українському народу  перетворити його мету в реальність”, – йдеться у зверненні.

За словами Петрички, із зверненням виступили 12 конгресменів США.

Нагадаємо, у Сенаті США з’явилась резолюція, що передбачає санкції проти Януковича,  група членів Конгресу США надіслала листа президенту Януковичу. Раніше різку заяву зробив Держсекретар США Керрі.

У багатьох містах Америки у неділю відбудуться акції солідарності з “Днем гідності”, на одній із яких за попередньою інформацією будуть присутні американські конгресмени.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії