Українці у США вийшли на мітинги солідарності до “Дня гідності” (Відео)

Українці світу приєдналися до народного віче “День гідності”. Євромайдани відбулись у більш, ніж 26-ти містах світу – в Австралії, Новій Зеландії, Європі, Північній Америці.

У США українці вийшли на мітинги щонайменше у восьми містах, серед яких Нью-Йорк, Детройт, Сан-Франциско, Портленд, Вашингтон, Філадельфія, Бафало, Парма та Чикаго.

Олена Шкробут, мешканка Чикаго: “Ми не уступимо, ми будемо йти аж до остаточної перемоги, тому що ми віримо в цю перемогу.”

Мешканка Чикаго: “Молимося за Україну за наш народ і навіть за наш уряд, щоб їм дав Бог розум, людської гідності і любові до народу.”

“Час перегорнути сторінку та вітати Україну у сім’ї європейських країн!” – Заявила на мітингу у Парм (штат Огайо) конгресвумен Мерсі Кептур, яка символічно для мітингу одягла пальто, подароване їй у Києві після Помаранчевої революції.

Хоч без барикад і бійців беркуту, українцям у Чикаго разом з Українським Конгресовим Комітетом Америки (УККА) відділи Іллінойс вдалося відтворити Майдан у центрі Української Околиці.

Українці зігрівалися безкоштовними гарячими напоями, та єдналися українською піснею.

Василь, мешканець Чикаго: “Ми тут, ми далеко від них, але є відчуття підтримки, відчуття надії і віри, що може щось змінитися для України і українського народу.”

Мітинг у Чикаго відбувався за участі американських посадовців та конгресмена Майка Квіглі, який висловив свою солідарність з українцями євромайдану.

Конгресмен Майк Квіглі: “ Я продовжуватиму доносити голос української громади Чикаго до Капітолію! Будь сильною, Україно! Сьогодні – я українець! Сьогодні – ми всі українці! Хай Бог благословить”.

Переймаючись кривавими подіями у Києві, багато хто з діаспори все ж таки придбав квиток в Україну. Вони просять не називати себе “героями”, проте стояли вночі перед щитами беркуту. Отці Ярослав Мендюк та Микола Бурядник лише вчора повернулися з барикад київського Майдану.

о. Ярослав Мендюк (парох церкви Св. Йосафата УГКЦ): “Я і зараз би їхав туди і думаю якщо, хтось має можливість, бо де б ти не був звідки б ти не був ти повинен бути в центрі Києва сьогодні”.

Велелюдний мітинг у Нью-Йорку нагадував нічний майдан – українці з ліхтариками в руках співали українські пісні та скандували революційні гасла. “Не спи, моя рідна земля” – вкотре лунало на вулиці американського мегаполіса.

Наталія Філель, медіа-портал VIDIA, спеціально для Голосу Америки


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії