Абітурієнти, що закінчили школу за кордоном, зможуть вступати в Україні

Цього року кількість питань у тестах зовнішнього незалежного оцінюваня зменшать. Всі питання, за бажанням, перекладуть на регіональні мови. Крім того, цього року абітурієнти, які закінчили школу за кордоном, зможуть складати тести з усіма, а не тільки в додаткову сесію.

У цьому році участь у ЗНО візьмуть 311,5 тис. чоловік Поки українські абітурієнти записуються на тести ЗНО (реєстрація стартувала 4 січня), їх ефективність поставили під питання, повідомляє «Сегодня».

Комітет з освіти ВР вже сьогодні запропонує ініціювати слухання з цього питання, повідомив секретар комітету і однопартієць Калетника Олександр Зубчевський: «Я цю ініціативу підтримую. Вона ж не виникла на голому місці. До нас надходить багато критики ЗНО і від керівництва вузів, і абітурієнтів. Система тестування в нинішньому вигляді себе не виправдала. Але різко відміняти її не будуть: потрібно провести слухання, послухати експертів і прийняти оптимальне рішення».

У Міносвіти ініціативу депутатів коментують стримано. «Давайте дочекаємося слухань і вислухаємо думки експертів», – повідомили у прес-службі МОН. А ось відповідальний секретар Ради ректорів вищих навчальних закладів України та екс-глава департаменту вищої освіти МОН Ярослав Болюбаш проти скасування тестів: «Абітурієнти зараз можуть вступити відразу в 5 вузів, у них є вибір, цього віднімати не можна. Що стосується якості самих тестів – так, їх потрібно вдосконалювати. Але навіть у США, де недавно відзначили 100-річчя введення тестів, є проблеми з їх якістю. Адже вимоги до них ускладнюються з кожним роком. Крім того, уявіть, раптом повернуть іспити – сотні тисяч абітурієнтів з’їдуться до Києва, і де їм жити? Та й система тестів на 99,9% оцінює об’єктивно, а іспити – це суб’єктивізм, купа нервів, сліз і часу…».

Цього року це вже буде 6-е тестування в історії країни. Як і в минулому році, анкету-заяву можна завантажити з сайту Українського центру оцінювання якості освіт. Предметів для здачі буде 14, включаючи іноземні мови і новий предмет – зарубіжну літературу.

Медіа-портал VIDIA

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…