Обама склав присягу президента США

У місті панував святковий, піднесений настрій. Втім не було загальної екзальтації, яка панувала чотири роки тому. Тоді свідками першої в історії США присяги чорношкірого президента став мільйон вісімсот тисяч людей.

Щоб скласти присягу, президенту США Бараку Обамі та віце-президенту Джозефу Байден знадобилось всього кілька хвилин.

Після присяги, Барак Обама звернувся до американського народу з промовою. В ній він говорив про те, що основний принцип, на якому збудована американська нація,  а саме те, що усі люди створені рівними та мусять мають рівні права  та можливості,  – залишається актуальним і сьогодні.

У промові, яка тривала близько 20-ти хвилин Барак Обама, серед іншого, пообіцяв боротись за рівні права для жінок та гомосексуалістів, а також закликав “покращити систему прийому імігрантів у США”.

За словами Обами, молодим іноземним інженерам та студентам треба сприяти у пошуку роботи у США, а не викидати їх геть з Америки.

“Наша подорож далека від завершення, доки наші дружини, матері та сестри не заробляють платню, яка відповідає їх зусиллям”, – виголосив Обама з трибуни перед Капітолієм.

“Наша подорож не завершена, доки закон не ставиться до геїв так само, як і до всіх інших. Бо якщо ми справді створені рівними, то і наша любов до одне одного також має бути урівняна в правах”, – сказав президент США.

З повним текстом промови президента США можна ознайомитись на сайті Білого дому.

Після промови Обама взяв участь в інавгураційному параді.

Сьогодні ввечері також відбудуться два інавгураційні бали та молебень у Національному соборі у Вашингтоні.

Голос Америки

  • Vasyl

    Que suerte. Un socialista mas.

  • I LIKE THIS


Новини партнерів