Нью-Йорком їздив “Майданобус”, а в центрі Чикаго колядували дівчата (Відео)

Українці у Нью-Йорку проїхали революційним автобусом через усе місто, щоб сповістити американській громадськості про протестні події в Україні.

Свій транспорт мітингувальники назвали “Майданобусом”, прикрасили українською символікою і протесними плакатами та, голосно демонструючи свою підтримку Майдану, вирушили у двогодиннй тур містом.

Кошти, зібрані за проїзд на революційному автобусі – 714 доларів – організатори планують передати на підтримку київського Євромайдану.

А українська молодь у Чикаго вирішила заколядувати просто посеред міста. В центрі Чикаго зібралися українські красуні – учасниці та переможниця конкурсу Міс Українська Діаспора 2013.

Львів’янка Уляна приїхала до США на навчання, їй вперше довелося зустрічати Різдво далеко від дому та сім’ї.

Уляна Сидор, студентка: “Різдво – це найбільш сімейний період, коли хочеться справді вечори проводити разом, коли хочеться Святу Вечерю провести разом в колі сім’ї. Тому я познайомилася тут з українцями, тут зібралися українські дівчата і ми можемо поколядувати і нагадати традиції, які лишилися в Україні і саме так провести час в Америці.”

Колядувати на Різдвяні свята було і є традицією у родині Анастасії, яка приїхала до Чикаго з Калуша.

Анастасія Радюшина: “Для мене це є дуже важливе особисто: проспівати, провінчувати, запалитися тим таким духовним, душевним і українським”.

Софія Ільчук: “Все ж таки, якщо це українське Різдво, то України не вистачає. Але загалом є тут прекрасна українська діаспора, яка зберігає ці всі традиції.”

Серед туристів і мешканців Чикаго, які слухали українські колядки, був присутній і Михайло, який навчається в одному з американських університетів.

Михайло, студент: “Я побачив красиві дівчата, чому б і не підійти? Я з Дніпропетровська, з України.”

Коляда в діаспорі Чикаго, Майданобус Нью-Йорк

Скуштувавши куті і поколядувавши в ценрі Чикаго, Михало зізнався, що так навіть вдома не співав. Традиційна українська різдвяна страва прийшлася до смаку і іншим відвідувачам парку.

Як і діаспора в усьому світі, українці Чикаго святкували Новий Рік та Різдвяні свята з Майданом.

Лілія, мешканка Чикаго: “Звичайно, ми дивилися, коли на наш Новий рік співали гімн України. Я думаю, ніде в світі такого гарного святкування Нового року, як у нас на Майдані, не було.”

Наталія Фігель, Медіапортал VIDIA, спеціально для Голосу Америки


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії