Друга доба протистояння на Грушевського. Хронологія
Зранку 20 січня, після ночі протистоянь на Грушевскього, з’явилась інформація про те, що під час зіткнень в центрі Києва правоохоронці затримали понад 20 людей. Багатьох було затримано за статтею про масові заворушення. На інших затриманих були складені адмінпротоколи.

Автор фото: Денис Діденко
Станом на 9-ту ранку на Майдані Незалежності перед сценою перебувало близько 200 людей. На екрані транслювалися новини та документальні фільми. На вул. Грушевського неподалік кордону правоохоронців перебувало близько сотні протестувальників.
Пізніше стало відомо, що співробітникам «Беркута» дозволили застосовувати фізичну силу, спецзасоби та вогнепальну зброю до мітингувальників. Відповідний ід час виконання наказів наказ за підписом глави МВС Віталія Захарченка був зареєстрованому в Мін’юсті, передає Лігабізнесінформ.

Фото: AFP
Втім навіть до опублікування даного наказу у сутичках між міліцією та протестувальниками 19-20 січня постраждало не менше 200 людей, в тому числі більше двох десятків журналістів.
Список травмованих журналістів опублікував Інститут масової інформації. Серед постраждалих є представники 5 каналу, 1+1, ICTV, СТБ, 24 каналу, Спільнобачення, газети Вести, LB.ua, та інших медіа. Більшість з них постраждали від вибухів гранат та травматичної зброї, які використовували правоохоронці, деякі були побиті міліцією чи «ті тушками».
Більше того, міліція затримувала деяких журналістів. Вранці затримали двох журналістів «Радіо Свобода», одного з них звинуватили у тому, що він «кидав у міліцію заборонені предмети».

Журналіст радіо “Свобода” Дмитро Баркар. Фото Ірини Геращенко
Ближче до вечора прес-служба «Батьківщини» оприлюднила директиви на проведення переговорів із владою. Для попередніх переговорів була сформована делегація, у яку увійшли Олександр Турчинов, Віталій Ковальчук, Руслан Кошулинський та Юрій Луценко, інформує «Українська правда».
Рада ВО «Майдан» вимагає присутності на переговорах особисто Януквовича і висуває ряд вимог. Серед яких виведення «Беркуту», інших спецпідрозділів, внутрішніх військ МВС України зі столиці, – скасування пакету законів, ухвалених 16 січня, припинення політичних репресій, повернення до редакції Конституції України 2004 року, відставка уряду Миколи Азарова, оголошення дострокових президентських та парламентських виборів та ін.
Нагадаємо, вчора, 19 січня, лідер УДАРу Кличко на фоні зіткнень між протестуючими та міліцією відправився в Межигір’я, де зустрівся з Януковичем. Той доручив секретарю РНБО Клюєву створити робочу групу за участю представників Кабінету міністрів і адміністрації президента України для розгляду питань щодо врегулювання політичної кризи.
Станом на 20.30 радник президента Ганна Герман заявила, що переговори вже почались. Втім про результати цих перемовин досі нічого не відомо.

Відеозвернення Януковича до народу
Попри те Янукович у відеозверненні, текст якого поширила його прес-служба, наголосив, що “деякі лідери опозиції” не причетні до масових акцій і закликав український народ “не йти за тими, хто закликає до насильства”.
«Я з розумінням ставився до вашої участі у масових акціях, висловлював готовність вислухати вашу позицію та спільно знайти шляхи розв’язання існуючих протиріч, але зараз, коли мирні акції переростають у масові безпорядки, супроводжуються погромами та підпалами, застосуванням насильства, я переконаний, що такі явища несуть загрозу не лише для громадськості Києва, а й усієї України», – зауважив президент.
В той де час Віталій Кличко заявив, що офіцери і бійці внутрішніх військ і спецзагонів «Беркут», які «мають гідність і не братимуть участі в насильстві проти людей, що вийшли з протестами, та будуть із народом», не зазнаватимуть переслідувань, і вони та їхні сім’ї матимуть гарантії безпеки, передає «Радіо Свобода».
Видання також повідомляє, що народні депутати з опозиційних фракцій намагаються заблокувати друкарню, де друкується завтрашнє число газети «Голос України» з офіційною публікацією ухвалених 16 січня більшістю у Верховній Раді законів, які викликали широку критику як такі, що порушують права людини.

Фото Ігоря Мірошниченка
Як видно з відеокадрів подій у типографії, ці закони є в газеті, частину накладу якої вже надрукували і підготували до вивезення й розповсюдження. Публікація законів в офіційно визначених друкованих виданнях, серед яких і газета «Голос України», є передумовою набуття ними чинності.
Тим часом, протистояння на Грушевського не припиняється, лунають вибухи гранат. У ЗМІ з’явилася інформація, що “Беркут” скинув протестувальника з даху будівлі на стадіоні.
Нагадаємо, що сутички розпочались після виступу трійки опозиціонерів на Народному віче в неділю, де вони відмовились визначитись з одним лідером протистояння. Автомайдан дав опозиції півгодини на визначення одного лідера, а сам вирушив у напрямку Верховної Ради. Кордон спецпризначивців перегородив дорогу до урядового кварталу, розпочався штурм.
Пряма трансляція:
Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347
Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
vidia.ua - Вер 29, 2019Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
vidia.ua - Вер 26, 2019Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
vidia.ua - Бер 16, 2019Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…
Схоже з цієї категорії

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
vidia.ua - Лют 06, 2019