У США готують документальний фільм про Євромайдан (Відео)

Кожного тижня в українській діаспорі по всьому світу бідбувається декілька десятків акцій та мітингів солідарності з революційним Майданом. Діаспора скандує гасла, молиться, збирає гроші, вимагає санкцій та влаштовує Автомайдани.

Багато хто з українців діаспори особисто взяв участь у революційних подіях на Майдані. Адже неможливо всидіти вдома за тисячі кілометрів від України, коли твої побратими боряться за волю, вважає Юліян Гайда – народжений в Чикаго українець за походженням, студент кіно-режисерського факультету Університету Депол.

Він разом з сімома друзями пластунами і сумівцями створив Журналістський колектив Євромайдану (The Euromaidan Journalist Collective), і вже у перші тижні революції прилетів у Київ, щоб відзняти документальний фільм “Погляд з Майдану”.

Юліян Гайда Julian Hayda

Повнометражну документальну стрічку планують видати англійською мовою вже восени. До роботи над проектом залучать голівудських майстрів кінематографії. А наразі- презентували уривки стрічки у Клівленді та Чикаго, а згодом проект фільму побачать у Торонто та Нью-Йорку.

Поки деякі члени Журналістського колективу ще досі працюють над збором матеріалів Києві. Інші учасники команди вже зібрали частину коштів, необхідну для реалізації проекту. Українські З’єднані Організації штату Огайо були одними з перших, хто виділив кошти для роботи журналістського колективу зі США. А Молоді журналісти сподіваються на підтимку української громади та громадських організацій діаспори, адже правдивий погляд з Майдану повинен побачити світ.

Наталія Фігель, VIDIA, спеціально для Голосу Америки

  • ivan

    Мабудь це вперше коли я відчув , що українці це неосяжна
    і дружна сімя. Слава Українцям ! Героям Слава !


Новини партнерів