У 16 країнах висадять пагінці верби, вирощеної Шевченком на засланні

BeFunky_IMG_2424.jpgУкраїнська Всесвітня Координаційна Рада (УВКР) в рамках заходів із відзначення 200 річчя від Дня Народження Тараса Шевченка оголошує акцію «Тарасова верба». Метою акції є висадка пагінців-нащадків Шевченкової верби в місцях поселення української діаспори по всьому світу, повідомляє VIDIA.

«Відомо, що в 1961 році в соту річницю перепоховання Кобзаря в Каневі, українськими письменниками було привезено з Казахстану й урочисто висаджено в Стрийському парку Львова пагінець верби Шевченка, що була ним особисто посаджена й вирощена  на сухій  землі Мангишлаку. Верба в Стрийському парку Львова збереглась до сьогодні, але вік та хвороби призвели до того що останнім часом Тарасова верба в Львові почала сохнути і цілком можливо в ювілейний рік може бути зрізаною», – йдеться у повідомленні прес-служби УВКР.

Президія УВКР в погодженні з дирекцією Стрийського парку підготувала для передачі українським громадам закордоном 200 пагінців  нащадків верби висадженої Тарасом Шевченком у засланні.

З наступного тижня розпочинається передача Тарасової верби представникам українських громад закордоном із одночасною висадкою 9 березня 2014 року в День 200-ліття Кобзаря.

Заявку на передачу садженців Тарасової верби вже подали представники 16 країн світу. Особливо багато звернень поступає від українців, котрі проживають на території Російської Федерації.

  • Оникій

    У ПРИСТРАСТЯХ УКРАЇНИ
    НАРОДЖУЄТЬСЯ СВІТОВА ЦИВІЛІЗАЦІЙНА
    СПРАВЕДЛИВІСТЬ


Новини партнерів