Глава УГКЦ доповів світовим ЗМІ, що небезпека в Україні не минула

press_vatykanГлава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав міжнародну спільноту до максимальної уваги до подій, що зараз відбуваються в Україні, наголосивши, що «небезпека ще не минула». Про це він розповів в приміщенні головного офісу радіо Ватикану під час прес-конференції для представників італійських та міжнародних ЗМІ.

Він також закликав країни Європейського Союзу переосмислити стосунки з Україною, дозволити українцям вільно пересуватися територією Європи та попросив прийняти на лікування поранених учасників протестів, передає VIDIA з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ представив журналістам ретроспективу подій в Україні впродовж останніх трьох місяців, розповів про миротворчу роль українських Церков та закликав міжнародну спільноту до солідарності з українським народом.

Він наголосив на ролі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій у врегулюванні ситуації. Зокрема наголосивши, що цей орган, який представляє 90 відсотків населення України, від самого початку підтримав європейський вибір українського народу. Саме тому, «коли наші вірні попросили нас про духовний супровід, ми відчували наш моральний обов’язок бути разом із ними».

За його словами, Майдан став справжнім феноменом екуменічного та міжрелігійного діалогу: «Це був простір, який об’єднав різних людей, незалежно від їхньої релігійної, етнічної чи мовної приналежності». Предстоятель УГКЦ переконаний, що жертви Майдану змінили серця мільйонів українців та розбудили їхню свідомість.

На запитання про те, наскільки Папа Франциск обізнаний із ситуацією в Україні, Блаженніший Святослав зазначив, що Святіший Отець тричі висловлював свою підтримку українському народу та у своїх словах дав зрозуміти, що це було протистояння між корумпованою владою та українським народом.

 


Новини партнерів