Як проголосують на виборах українці за кордоном (Відео)

У Генеральному консульстві України в Чикаго триває підготовка до позачергових виборів президента України. Ще від початку передвиборчої кампанії до дипломатичної установи звертаються українці, які прагнуть віддати свій голос за кандидата на найвищу посаду в державі.

Проте, проголосувати зможуть не всі. Якщо виборця немає у списку, потрібно завчасно – а саме до 18 травня – подати документи та відповідну заяву.

Генеральний консул України в Чикаго Андрій Праведник: “Певна кількість людей, а саме близько 400 чоловік, подали заяви про включення до списку виборців. Тобто на сьогодні кількість громадян, які зможуть проголосувати, сягає 6000 тисяч чоловік.”

Проте, для багатьох з них поїздка на вибори вимірюється сотнями кілометрів, адже українське консульство в Чикаго обслуговує громадян не тільки зі штату Іллінойс.

Андрій Праведник, Генеральний консул України в Чикаго: “Консульсткий округ складається з десяти штатів Середнього Заходу і, безумовно, люди, які проживають у Північній або Південній Дакоті, не завжди мають можливість приїхати і проголосувати.”

Соломія Крунь, Міс Українська Діаспора 2013, студентка одного з Чиказьких коледжів. Як громадянка України дівчина з Чорткова взяла за мету проголосувати за майбутнього президента України і вважає, що Україна потребує голосу діаспори.

Miss_Diaspora

Соломія Крунь, Міс Українська Діаспора 2013: “Для мене є дуже важливим проголосувати саме на цих виборах, тому що Україна зараз знаходиться у важкому становищі. І я вважаю, що це є громадянським обов’язком кожного українця прийти на вибори 25 травня.”

Паперова тяганина цього разу не лякає діаспорян взяти участь у виборах, бо перемагає бажання допомогти Україні. Українці лише нарікають на закон про вибори президента, який фактично не дає можливості проголосувати всім діаспорянам, бо значна частина з них має прострочені закордоні паспорти, хоча громадянства їм ніхто не відміняв.

Ще у 90-х роках саме українці діаспори, в більшості представники старої еміграції, а одже громадяни США, домоглися відкриття першого на теренах Америки українського консульства. Завдяки так званому “Клубу-500” та громадській діячці Дарії Маркусь 500 українців зібрали по 500 доларів, щоб придбати приміщення для консульства у центрі Чикаго.

Тепер ця будівля, придбана спільними зусиллями діаспори та України, належить уряду, а українці діаспори сподіваються, що їх голоси будуть принаймні почуті і враховані.

Наталія Фігель, VIDIA, для Голосу Америки

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії