У Франції відзначать дні Анни Ярославни

17-18 травня в Парижі та в містечку Санліс біля Парижа відбудуться традиційні святкування днів Анни Ярославни в Франції. У рамках цих днів українська громада представить новостворений “Культурний центр Анни Ярославни”, повідомляє “Львівський портал“.

У святкуваннях візьмуть участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники. Святкування відбуватимуться в катедрі святого Володимира Великого в Парижі, новопридбаній церкві Бориса і Гліба в Санлісі та абатстві Святого Венсана, яке заснувала королева Анна.

«Цьогорічне відзначення відбувається у складний і знаменний для всіх українців час, але мужність, європейськість і громадське заангажування  Анни Київської може стати для нас знаменом і заохотою. Тисячолітня перспектива, яку надає нам пам’ять про Анну Ярославну, її дідуся Святого Володимира, страстотерпців Бориса і Гліба, сьогодні особливо актуальна. Володимир, який пролив стільки крові, зумів в зрілому віці прийняти кардинальне рішення про навернення. Він радикально преобразився і як політик. Цього потребує наша політика і наші державні мужі – визнати слабину свого блуду і щиро змінити життя згідно з моральними принципами і жертовним служінням», – зазначив єпарх Паризький, владика Борис Ґудзяк.

У межах святкувань у церкві Бориса і Гліба відбудеться  молитва  за Небесну Сотню і всіх, що віддали своє життя за волю і гідність України, з проханням  про силу і стійкість у час великих випробувань для українців.

Робочою частиною святкування стане представлення новоствореного «Культурного центру Анни Ярославни». Гості зможуть ознайомитися з новою версією архітектурних пропозицій для ремонту храму у Санлісі і облаштування культурного центру авторства Лариси Курилас.

“Мета цього центру – бути платформою для міжкультурного діалогу та сприяти співпраці між Україною, Францією, Європейським Союзом та міжнародним співтовариством. Центр розроблятиме культурні та освітні проекти, зокрема, планується проведення виставок та конференцій, форумів і фестивалів, концертів, освітніх програм та інших публічних заходів. Після реставрації будівлі 17 століття, що побудована на фундаментах, які датуються періодом Римської Імперії, частину її простору займе постійно діюча виставка, присвячена постаті Анни Ярославни»,- зазначили співзасновники Вікторія Делленжер та Анна Кантер.

Нагадаємо, Українська Єпархія Святого Володимира в Парижі 27 вересня минулого року придбала церкву у Санлісі неподалік Парижа. Церква майже століття перебувала у приватній власності та не діяла як храм. Відтак, на її ремонт та облаштування потрібно ще 1,5 мільйона доларів США.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…