У Криму заборонили мітинги напередодні Дня депортації кримських татар

Фото krymr.org

Самопроголошений в.о. глави Республіки Крим Сергій Аксьонов заборонив проводити масові заходи на території півострова до 6 червня.

Заходи введені нібито для запобігання “провокаціям з боку екстремістів”, пише LB.ua.

Текст указу від 16 травня оприлюднено у Facebook Ради міністрів Криму.

“У зв’язку з триваючими подіями в багатьох містах південного сходу України, в результаті яких є жертви і постраждалі з боку цивільного мирного населення, з метою усунення можливих провокацій з боку екстремістів, що мають можливість проникнути на територію республіки Крим, щоб уникнути зриву курортного сезону в Республіці Крим, заборонити проведення масових заходів на території республіки Крим до 6 червня 2014 року”, – йдеться в указі.

При цьому органам влади Криму, органам місцевого самоврядування і установам культури на території півострова запропоновано скасувати всі заплановані в цей період заходи.

Водночас журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у Facebook закликав українців вийти на мітинги-реквієми на площі своїх міст.

“Російські окупанти заборонили відзначення 70-ї річниці депортації киримли з батьківщини. Люди, організуймо 18-го травня по всій Україні мітинги-реквієми солідарності з нашими братами – кримськими татарами! Путіна чекає пекло, а не Ялта з Бахчисараєм,” – написав Вахтанг Кіпіані.

Додамо,  13 травня самопроголошена кримська влада дозволила татарам провести 18 травня в Сімферополі жалобний мітинг до Дня депортації.

Як відомо, 18 травня кримські татари згадують початок сталінської депортації кримськотатарського народу 1944 року. Цьогоріч буде 70 років від часу трагедії, яку кримські татари вважають геноцидом їхнього народу.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…