У США на концерті «Віртуозів Москви» арештували науковця за підтримку України

Під час концерту «Віртуозів Москви» у Кембриджі 11 травня за вихід на сцену і зачитування петиції на захист України був заарештований випускник Гарвардського університету, доктор наук Роман Торґовіцький.

Про деталі інциденту з диригентом і керівником оркестру Володимиром Співаковим Торґовіцький розповів в інтерв’ю «Закордонній газеті», повідомляє VIDIA.

Безымянный

«Я був страшенно здивований, що велика кількість так званої російської інтелігенції, серед яких і Співаков, підписали лист підтримки путінської анексії Криму. Я знав, що хлопці роблять пікет зовні концертного залу, але мені видалося необхідним зробити щось і в залі, – зазначив Роман Торґовіцький. – Хотілось сказати, що він боягузливо мовчав, коли російських опозиціонерів кидали в тюрми за політичними мотивами. Мовчав, коли розстрілювали людей на Майдані, мовчав, коли Кисельов лив свій бруд з Першого російського каналу».

Вийшовши на сцену Торґовіцький попросив у залу хвилинку уваги, подякував Співакову, вручив йому подарунок і сказав: «Я хотів вам подякувати за те, що ви підписали листа на підтримку Путіна».

«Декотрі вловили сарказм і почали незадоволено кричати, а деякі подумали, що я насправді підтримую підписання і почали аплодувати, у тому числі і музиканти, які були на сцені. Але наступної секунди, як тільки я продовжив, що ви мовчали, коли саджали російських опозиціонерів, всі зрозуміли, про що мова. Співаков підійшов до мене, носом до носа, і намагався прошипіти мені, що він ніяких листів не підписував», – розповів активіст.

За таку поведінку він був заарештований прямо в залі і пізніше змушений був заплатити 40 доларів штрафу.

«Суд відбувся того ж ранку. Я не промовив жодного слова, суддя зачитала поліцейський опис події і анулювала «disorderly conduct» звинувачення. Єдине, що залишилося ще не оскаржене – суд наклав пожиттєву заборону на відвідування території Гарвардського університету», – звернув увагу Роман Торґовіцький у своєму інтерв’ю.

Нагадаємо, за кілька днів до цього інциденту громадська група «Бойкот Росії в Північній Америці» у Торонто організувала пікет концерту російського диригента Володимира Співакова і його оркестру «Віртуози Москви» через підписання урядової декларації, що схвалює вторгнення Росії в Україну.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…