Світовий Конгрес Українців солідарний із кримськими татарами

Cвітовий Конгрес Українців (СКУ) висловлює свою солідарність кримським татарам з приводу дня жалоби і відзначення 70-ої річниці депортації їхнього народу з Кримського півострова за наказом радянського диктатора Йосипа Сталіна.
Про це медіапорталу VIDIA повідомили у прес-службі СКУ.”Підступно звинувативши у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни, більше 200 тисяч кримських татар було насильно виселено зі своєї землі у віддалені райони Радянського Союзу, багато з яких загинуло від голоду і хвороб під час цього нелюдського процесу”, – ідеться заяві СКУ.

Сьогодні, після силової анексії Криму Росією, кримськотатарське населення зазнає нових утисків, у тому числі й залякування, обшуки і цинічна заборона проводити в Криму пам’ятні заходи з нагоди 70-ої річниці депортації кримських татар та в’їжджати до Криму лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву. Як наслідок, понад 7 тисяч кримських татар уже залишили цей півострів, констатують у СКУ.

“У цей день жалоби з нагоди початку насильницької депортації кримськотатарського населення з Криму Світовий Конгрес Українців закликає міжнародне співтовариство продовжувати моніторинг подій на цьому півострові, щоб забезпечити дотримання прав людини та основних свобод кримських татар,” – заявив президент СКУ Євген Чолій.

Новини партнерів