Діаспора радить Кабміну відмовитись від посвідчень закордонних українців

Міністерство закордонних справ України має робити все можливе, аби спростити процедуру набуття статусу закордонних українців. Таку настанову на нараді, присвяченій питанням співпраці із діаспорою, дав відомству Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, повідомляє кореспондент VIDIA.

© Julian Hayda, VIDIA

© Julian Hayda, VIDIA

© Julian Hayda, VIDIA

© Julian Hayda, VIDIA

Це питання викликало особливо жваву дискусію на нараді. Як повідомив голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Михайло Ратушний, на сьогодні з 20-мільйонної діаспори лише 8 тисяч українців отримали такі посвідчення. За його словами, процедура набуття статусу і видачі відповідних посвідчень розтягується на роки. А це в свою чергу створює для українців, які подали заявки на отримання посвідчення, проблеми – наприклад, при поданні документів на вступ в українські ВНЗ.

«Сьогодні в міністерствах освіти, охорони здоров’я, культури приймаються рішення про ліквідацію десятків сотень вимог, довідок, реєстрацій та перереєстрацій, – зауважив Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич. – Тому прошу Міністерство закордонних справ максимально спростити всі процедури стосовно набуття статуту закордонних українців. Так легше всім нам буде».

10291039_735560923154517_215220607972207953_n

Зазначимо, що представники діаспори пропонували і більш радикальні варіанти вирішення проблеми. Так, голова профспілки українців у Греції Оксана Киценюк-Ревага запропонувала зекономити кошти і не випускати посвідчень як таких.

«Батько – українець, мати – українка, дитина хоче бут українцем, і все, – сказала пані Оксана і додала. – А при прийомі документів на вступ до університету враховувати свідоцтво про народження і заяву від дитини, яку можна зробити в будь-якому посольстві або консульстві».

10390423_735560776487865_1967979232460897467_n

Насамкінець дискусії представник МЗС — в.о. начальника Управління зв’язків із світовим українством — Тарас Барняк повідомив, що минулого тижня між його відомством та МОН була досягнута тимчасова домовленість про те, що Міністерство освіти буде поки приймати документи від абітурієнтів на підставі листа МЗС із списком осіб, які набули статус закордонного українця, але досі не отримали відповідного посвідчення.

«Тому всі, хто хочуть подати документи до вузів, зможуть своїм правом скористатись, – запевнив пан Тарас. – Проблема посвідчень суттєва і має багато ускладнень. МЗС працює, щоби цю процедуру спростити».

Нагадаємо, українська діаспора у різних країнах вже неодноразово нарікала на проблеми із отриманням посвідчень закордонних українців. Втім, варто також зазначити, що МЗС ще при попередній владі у 2012 році обіцяло проблеми вирішити, спростивши процедуру.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії