Двоє українців з Монголії проїхали понад 1100 кілометрів, щоб проголосувати

Пара українців здолала 1169 км та державні кордони, щоби проголосувати на виборах президента України. Бізнесмен Анатолій Курига та його дружина Ганна Веремеєва спеціально прибули до столиці Китаю із сусідньої Монголії, аби виконати свій громадський обов’язок.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Ми знали, що в Пекіні діє безвізовий режим для транзитних пасажирів на 72 години, та хотіли цим скористатися. Але з’ясувалося, що ми не підпадаємо під цю категорію. Нам повідомили, що ми маємо негайно повертатися. Але ж ми спеціально їхали до Пекіна на два дні, щоби проголосувати, ми дуже хвилюємося – наші рідні на Донбасі, а зараз вирішується доля країни.. Почали телефонувати до посольства за допомогою», – розповів Анатолій Курига.

Посольству вдалося оперативно зв’язатися з прикордонною службою столичного пекінського аеропорту «Шоуду», вони, коли почули, що українці прибули на вибори, поставилися до ситуації з розумінням і швидко оформили візи.

«Ми дуже вдячні нашому посольству в КНР за те, що вони допомогли нам реалізувати наше конституційне право», – продовжує Ганна Веремеєва, додаючи, що вирушили вони з чоловіком до Пекіна «на піку емоцій».

Вони вперше беруть участь у виборах, незважаючи на те, що в Улан-Баторі працюють вже 10 років (громадяни України, що мешкають в Монголії, перебувають на консульському обліку в посольстві України в КНР, а відтак повинні голосувати в Пекіні).

Окрім них, ніхто з близько 400 українців у Монголії голосувати не приїхав – далеко й недешево.


Новини партнерів