Конгресмени США пропонують надати Україні статус союзника НАТО

Співголови української групи Палати Представників США Джим Герлах, Мерсі Каптур і Сандер Левін внесли до Конгресу проект резолюції, що передбачає створення умов для забезпечення прямої військової підтримки та надання допомоги у сфері безпеки уряду України.

Про це повідомляє Медіа-портал VIDIA із посиланням на прес-службу Ділової Ради США-Україна.

Снимок

«Український народ ясно дав зрозуміти своє бажання побудувати сильнішу демократію і встановити більш тісні зв’язки з Європейським Союзом і Заходом, – сказав Герлах. – На жаль, як показали недавні події, Росія не шанує суверенітет України і продовжуватиме вторгатися на її територію. Докази американської та української розвідки доводять, що  сепаратисти і наймані бандити, озброєні російською технікою та важкою зброєю, продовжують розпалювати хаос і нестабільність. Цей міжпартійний законопроект є ще одним важливим кроком на шляху до підтвердження прихильності Сполучених Штатів до наших українських союзників».

Законопроект також містить пропозицію надати Україні статус союзника Організації північноатлантичного договору без вступу в НАТО.

«Це необхідно для того, щоб тимчасово забезпечити Україну життєво важливими ресурсами та безпекою, яку НАТО пропонує державам-членам», – пояснила Мерсі Каптур.

На прес-конференції, де презентували законопроект, були присутні також лідери українських громадських організацій у США.

«Український конгресовий комітет Америки (УККА), як представник більш ніж мільйона американців українського походження, із задоволенням підтримує своєчасне подання членами палати “Акту сприяння безпеці в Україні”, який забезпечуватиме необхідні безпекові переваги у боротьбі із російською агресією», – зазначив директор УККА Михайло Савків.

Даний законопроект підтримали представники Української федерації Америки, Українського конгресового комітету Америки а також Ділової ради США-Україна.

Нагадаємо, Світовий конгрес українців (СКУ) звернувся до Обами із проханням про статус основного союзника США для України.


Новини партнерів Коментувати

(Ваш імейл не буде опубліковано)

Додавши коментар, Ви погоджуєтесь, що він перед розміщенням на нашому сайті може бути переглянутий редакцією. Перед коментуванням Ви прочитали і погоджуєтесь з правилами. VIDIA залишає за собою право використати Ваш коментар на будь-якій із своїх медійних платформ.

Реклама на VIDIA

З питань розміщення реклами звертайтесь за адресою:
advertise (at) vidia.org

Про нас