Американець українського походження отримав $30 тис. за фото з Майдану

15 жовтня 2014 року в Нью-Йорку оголосили результати 25-го щорічного гранту імені Юджина Сміта (W. Eugene Smith Grant in Humanistic Photography).

Серед робіт представників із понад 42 країн журі обрало знімок, на якому увіковічено момент із життя людей під час подій Євромайдану 2013-2014 року, американського фотографа українського походження Джозефа Сивенького, повідомляє “Укрінформ“.

Фото-переможець Джозефа Сивенького

Про це йдеться на офіційному сайті W. Eugene Smith Grant, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я переживав це (насильство – ред.) і фотографував те, що відбувалося у місті, яке вважаю домом. Це було більше схоже на зображення моєї спільноти, це в будь-якому випадку не була для мене історія іноземців. Вийшовши на площу ризикувати життям за демократію, ми були сусідами, друзями і членами сім’ї», – розповідає Сивенький у післямові до фотографії, що розміщена на сайті.

На фото – студенти Сергій (19 років) та Вікторія (20 років), молода пара із Дніпропетровська, обнялися на Майдані Незалежності. Згодом Сергій пішов на вул. Грушевського, де розпочалися вуличні бої.

Грант, якого удостоєний американо-український фотожурналіст становить 30 тисяч доларів.

Джозеф Сивенький вже 15 років займається документальною фотографією в Україні, часто зосереджуючись на висвітленні проблем людей з ВІЛ.

Довідково: грант названий на честь легендарного документального фотографа Юджина Сміта (W. Eugene Smith). Він був запроваджений у 1979 році, з метою допомоги фотографам, котрі працюють над персональними документальними проектами усупереч особистій економічній вигоді. На сьогодні премія є однією із найпрестижніших і довготривалих нагород у сфері фотожурналістики.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії