Українці долучились до мирної ходи у День незалежності Польщі

Сьогодні, 11 листопада, Польща відзначає 96-ту річницю Незалежності. До загальнодержавного святкування долучилися і українці, що мешкають у Варшаві.Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-спільноту Українці в Польщі.

Фото з Facebook Ivakhniuk Olexandr

Фото з Facebook Ivakhniuk Olexandr

Фото з Facebook Наталка Панченко

Фото з Facebook Наталка Панченко

Фото з Facebook Наталка Панченко

Фото з Facebook Наталка Панченко

Зазначимо, що свято почалося вдень на площі біля могили невідомого солдата, де зібралися прості поляки, керівництво країні та почесні гості. Серед них був і посол України Андрій Дещиця, а також майбутній президент Європейської Ради та екс-прем’єр Польщі Дональд Туск, інформує ТСН.

Потім президент Республики Польща самостійно об’їхав усі роди військ. Присутні поклали квіти до могили невідомого солдата, після чого відбувся парад – маршем пройшли військові та ветерани, техніку на вулиці не виводили.

Тим часом в іншій частині Варшави зібралися радикальні патріоти. Вони виступали проти комуністів, росіян і гомосексуалістів. Мітингувальники вигукували гасла, кидали петарди, розмахували прапорцями, після чого вирушили ходою до центрального стадіону. Саме біля нього поліція спробувала розігнати ходу, внаслідок цього виникла масштабна сутичка. Правоохоронці застосували водомети і травматичну зброю. Внаслідок безладів поранено одного поліцейського та трьох учасників ходи. Біля двох сотень учасників заворушень затримані.


Новини партнерів