Українці намагалися завадити виступу російського військового хору у Страсбурзі

Українська громада у Страсбурзі протестувала проти концерту хору ракетних військ стратегічного призначення Росії «Красная звезла», що відбувся 28 листопада. Участь у акції взяли близько 50 осіб, пише DW.

Біля входу до Собору святого Фоми — найбільшої лютеранської церкви Страсбурга — у п’ятницю, 28 листопада, зібралися люди з українськими прапорами. В руках у них були плакати з гаслами: «Музика, яка вбиває», «Ти знаєш, що ці співаки – із армії, яка руйнує мою країну?», «Російська армія сіє смерть».

0,,18101086_303,00

Високий сивий чоловік заграв на акордеоні, мітингувальники почали співати «Реве та стогне Дніпр широкий». Кілька дівчат роздавали перехожим листівки. Так українська громада міста вирішила висловити свій протест проти виступу хору російської армії «Красная звезла», який приїхав до Страсбурга, щоб, як зазначалося в афіші, виконати традиційні різдвяні та народні пісні.

Як розповіла виданню керівниця громадського об’єднання «Євромайдан Страсбурга» Катерина Пушкар, приїзд військового хору з Росії викликав обурення серед українців, які живуть і працюють у цьому французькому місті. Адже, за її словами, про участь російської армії у збройному конфлікті на Донбасі, в якому продовжують гинути мирні громадяни й українські військові, заявляє не лише українська влада, а й представники міжнародних організацій, у тому числі й Ради Європи, чия штаб-квартира розташована у місті. «Тому ми вважаємо неприпустимим, що у Страсбурзі відбувалися такі концерти», – заявила Катерина Пушкар.

0,,18101090_403,00

Українська громада намагалася запобігти цим гастролям. З цією метою на спеціальному сайті була розміщена петиція-звернення до мера міста Ролана Ріса. За словами Катерини Пушкар, петиція зібрала понад 700 підписів з різних міст Франції, Німеччини, Бельгії та України. Її текст був надісланий і особисто страсбурзькому меру. «Але ніякої відповіді ми на свій лист не отримали», – констатувала активістка.

Підтримати протест українців прийшли і представники грузинської діаспори Страсбурга. Уродженець Тбілісі Шота Бургаташвілі вирішив приєднатися, бо вважає, що це акція «не лише проти виступу військового хору, а й проти російської агресії». «Росія звикла не зважати ні на кого і на що, ніби їй усе дозволено, тому веде себе так зухвало не лише з Грузією і Україною, а й у Європі»,- заявив він.

До входу в церкву на концерт військового хору підходили глядачі, переважно літні люди. Дехто з них заходив до собору, навіть не дивлячись у бік мітингувальників, дехто зацікавлено брав до рук листівки.

Чоловік, котрий назвався професором-викладачем історії в університеті у Страсбурзі, відійшов у бік, щоб уважно прочитати текст. «Я не знав, що це справжні військові!» — здивувався чоловік. Він розповів, що засуджує позицію Путіна щодо України і порівняв анексію Криму з окупацією Судетів за часів Гітлера. «Я думав: війна – війною, а мистецтво – мистецтвом, тому купив квиток на концерт», — сказав професор. Після спілкування із учасниками мітингу чоловік вирішив на концерт не йти.

0,,18101088_403,00

Інший чоловік, який представився «організатором концерту», але відмовився назвати своє ім’я, вочевидь, був не в захваті від акції і не намагався приховати свого роздратування. На його переконання, в Україні «йде війна з російськомовними громадянами», «а російська армія прийшла їх захистити», тому він не вбачає нічого ганебного у виступі армійського хору. За його словами, квитки на концерт, середня вартість яких — 30 євро, розпродалися непогано.

«Я ніколи не допустив би такого концерту у своїй церкві», – сказав колишній пастор Жак-Філіп Хейсель, який випадково опинився біля Собору святого Фоми. На його думку, «військовий хор» несумісний з церковним співом, тим більше, беручи до уваги походження хору і події в Україні. Як зазначив Хейсель, «мер міста навряд чи міг зупинити гастролі хору, але настоятель церкви повинен був відмовити йому у приміщенні для концертів».

Проте українська громада Страсбурга вважає, що концерту російських військових у місті потрібно було запобігти. «Це не просто артисти, переодягнені у військову форму, а справжні військові», — наголосив учасник мітингу Василь Василенко. На його думку, мер Страсбурга мав можливість зупинити цей виступ так, як керівництво Франції зупинило передачу Росії кораблів типу «Містраль».

Читайте також

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій
Україна
0 shares0 views

В Україні з’явиться одна з найбільших в Європі вітроелектростанцій

vidia.ua - Жов 19, 2017

Міжнародна компанія EuroCape New Energy Limited наступного року на березі Азовського моря розпочне будівництво ВЕС потужністю 500 мегават. З початку 2018 року на…

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит
Україна
0 shares0 views

Бізнесмени зі США передали $30 000 на обладнання для дитячої лікарні  Охматдит

vidia.ua - Жов 19, 2017

Американська торговельна палата в Україні передала $30.000 на придбання обладнання для Національної дитячої лікарні «Охматдит». Про це повідомляє VIDIA із посиланням на Facebook-сторінку…

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи
Світ
0 shares0 views

Можемо показати приклад: Кардіохірург зі США про зміни в системі української медичної світи

vidia.ua - Жов 19, 2017

Василь Лончина – українець, що народився і виріс в Америці (м. Детройт). Там отримав медичну освіту і кілька десятиліть практикував кардіохірургію та провів…