Не існує обмежень для ЄС, щоб надати Україні озброєння, – Європарламент

У Стразбурзі Європейський парламент проголосував за резолюцію щодо України і ще раз запевнив у своїй повній підтримці.

Голоси за документ віддала проста більшість депутатського корпусу Європарламенту, передаає VIDIA із посиланням на УНІАН.

Як зазначають у резолюції, Рада ЄС скасувала ембарго на постачання зброї Україні ще 16 липня. Тож тепер «не існує будь-яких заперечень, у тому числі правових обмежень для держав-членів, щоб надати Україні оборонне озброєння, що може бути у вигляді ленд-лізу».

Європарламент також вважає, що ЄС повинен вивчити шляхи надання підтримки Україні у зміцненні її обороноздатності та захисту своїх зовнішніх кордонів на основі досвіду трансформації збройних сил країн колишнього Варшавського договору (які нині є членами ЄС) і підтримує існуючу доставку несмертельного обладнання.

Також у Європарламенті відзначають ухвалення в Україні закону про скасування позаблокового статусу, «визнаючи право України вільно робити власний вибір».

У Європарламенті підтримують позицію президента Петра Порошенка, що Україні зараз терміново необхідно зосередитися на політичних, економічних і соціальних реформах, а вступ до НАТО є питанням, яке має бути винесене на всеукраїнський референдум на більш пізньому етапі.

Крім того, Європарламент вітає рішення Франції призупинити передачу «Містралів» Росії та закликає усі держави-члени ЄС дотримуватися подібної лінії стосовно експорту, який не підпадає під санкційні рішення ЄС, особливо у випадках, які стосуються передачі озброєнь і технологій подвійного призначення.


Новини партнерів