Глава МЗС Польщі: українські солдати першими звільнили Аушвіц

Фото: stb.dn.ua

Фото: stb.dn.ua

Керівник зовнішньополітичного відомства Польщі Ґжеґож Схетина сказав, що Аушвіц-Біркенау, один із найбільших нацистських концтаборів, визволяли передусім українські солдати.

VIDIA повідомляє, що така заява очільника МЗС Польщі прозвучала в ефірі «Польського радіо» у відповідь на критику з приводу незапрошення президента Росії Володимира Путіна на відзначення 70-ї річниці звільнення концтабору.

На запитання ведучого «чому не був запрошений Володимир Путін, та як технічно мала виглядати процедура запрошення», пан Схетина відповів, що Міжнародний Освенцімський комітет, який займається організацією урочистостей, не надсилав керівництву жодної з країн формальних запрошень. Водночас уряди усіх держав проінформовані про заплановані заходи, що і означає запрошення на них.

Очільник МЗС наголосив, що кожна країна самостійно вирішує, на якому рівні буде представлена. Наразі вже 38 держав погодилися взяти участь в урочистостях.

Коментуючи майбутній приїзд у Польщу Петра Порошенка та відсутність Володимира Путіна, Ґжеґож Схетина зауважив, що «саме перший український фронт та українські солдати того січневого дня першими відчинили браму концтабору та визволили його».

Від Росії на заплановані урочистості приїде керівник адміністрації президента РФ Сергій Іванов. За словами пана Схетини, такий вибір представника також свідчить про складнощі у польсько-російських відносинах.

Зовнішньополітичне відомство РФ уже відреагувало на заяву польського дипломата. «Гра на національних почуттях у цій ситуації – це святотатство і цинізм», – прокоментував слова колеги очільник МЗС РФ Сергій Лавров. Водночас в офіційному комюніке російське міністерство закликало польського міністра «припинити насміхатися з історії».

Нагадаємо, нещодавно канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що президента Росії Володимира Путіна не запросять на червневий саміт G7.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…