Саманта Пауер закликала перешкодити Росії реалізувати «план окупації» України

Фото: telegraf.com.ua

Фото: telegraf.com.ua

Нещодавно Володимир Путін запропонував Петру Порошенку обговорити новий «мирний» план, аби звільнити Росію від відповідальності за невиконання Мінських угод.

Таку заяву зробила представник США в ООН Саманта Пауер на останньому засіданні Ради безпеки цієї організації, повідомляє VIDIA.

Цей план легітимізує територіальні захоплення проросійських бойовиків з вересня, а також присутність на Донбасі російської техніки та вояків, продовжила дипломат. «Ми бачили такі мирні плани раніше. Це було в Абхазії, Південній Осетії та Придністров’ї. Давайте цей мирний план Путіна назвемо тим, чим він є насправді, – російським планом окупації», – заявила Саманта Пауер.

Дипломат наголосила, якщо Росія насправді добросовісно відноситься до миру в Україні, то їй в першу чергу необхідно дотримуватися Мінського протоколу. Натомість РФ продовжує порушувати зобов’язання щодо деескалації конфлікту, прямо сприяючи гуманітарній катастрофі. Росія продовжує готувати та сприяти сепаратистам, постачаючи їм важке озброєння, і робить все для того, щоб захопити території країни-сусіда та перетворити їх на «заморожений» конфлікт.

«Неодноразово Росія на словах обіцяє мир, а веде війну. Неодноразово Путін однією рукою простягає оливкову гілку, а іншою відправляє ракети, град і танки», – зауважила представник США в ООН.

21 січня відбулося вже 28 позачергове засідання Радбезу ООН щодо України.

Нагадаємо, що українська криза вже другий рік поспіль стане головною темою на мюнхенській конференції з питань безпеки.

Читайте також

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун
Україна
0 shares0 views

Лідери діаспори виступили на захист Уляни Супрун

vidia.ua - Лют 07, 2019

Лідери української діаспори виступили на захист Уляни Супрун, яку, нещодавно, рішенням судді Київського окружного адміністративного суду відсторонено від виконання обов'язків Міністра охорони здоров'я України,…

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго
Афіша, Чикаго
0 shares0 views

Український ФК “Тризуб” запрошує на матч, неподалік Чикаго

vidia.ua - Лют 06, 2019

Українська команда ФК "Тризуб" (Чикаго) зіграє матч проти команди "Коламбус" (штат Огайо). Поєдинок з футзалу (різновид футболу в приміщенні) відбудеться в суботу 9…