Саманта Пауер закликала перешкодити Росії реалізувати «план окупації» України

Фото: telegraf.com.ua

Фото: telegraf.com.ua

Нещодавно Володимир Путін запропонував Петру Порошенку обговорити новий «мирний» план, аби звільнити Росію від відповідальності за невиконання Мінських угод.

Таку заяву зробила представник США в ООН Саманта Пауер на останньому засіданні Ради безпеки цієї організації, повідомляє VIDIA.

Цей план легітимізує територіальні захоплення проросійських бойовиків з вересня, а також присутність на Донбасі російської техніки та вояків, продовжила дипломат. «Ми бачили такі мирні плани раніше. Це було в Абхазії, Південній Осетії та Придністров’ї. Давайте цей мирний план Путіна назвемо тим, чим він є насправді, – російським планом окупації», – заявила Саманта Пауер.

Дипломат наголосила, якщо Росія насправді добросовісно відноситься до миру в Україні, то їй в першу чергу необхідно дотримуватися Мінського протоколу. Натомість РФ продовжує порушувати зобов’язання щодо деескалації конфлікту, прямо сприяючи гуманітарній катастрофі. Росія продовжує готувати та сприяти сепаратистам, постачаючи їм важке озброєння, і робить все для того, щоб захопити території країни-сусіда та перетворити їх на «заморожений» конфлікт.

«Неодноразово Росія на словах обіцяє мир, а веде війну. Неодноразово Путін однією рукою простягає оливкову гілку, а іншою відправляє ракети, град і танки», – зауважила представник США в ООН.

21 січня відбулося вже 28 позачергове засідання Радбезу ООН щодо України.

Нагадаємо, що українська криза вже другий рік поспіль стане головною темою на мюнхенській конференції з питань безпеки.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…