Діаспора закликає Європу відімкнути Росію від системи SWIFT

Kogda-Rossiyu-otklyuchat-ot-sisteПрезидент Світового конгресу українців (СКУ) Евген Чолій у листі до Високого представника Європейського Союзу з питань зовнішньої політики і безпеки та Віце-президента Європейської комісії Федеріки Моґеріні закликав до посилених цільових санкцій проти Російської Федерації, включаючи блокування доступу до системи міжнародних міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT.

Про це VIDIA повідомили у прес-службі Світового конгресу українців.

«СКУ привернув увагу європейської спільноти до безглуздих злочинів проти людства Російської Федерації, яка продовжує підтримувати терористів, знищуючи цивільне населення в Донецькій і Луганській областях огульними ракетними обстрілами високої щільності по житлових районах. Вбивства у Волновасі, Донецьку і Маріуполі є прикладами цілеспрямованого знищення невинних чоловіків, жінок, дітей і літніх людей у намаганні подальшої дестабілізації в державі», — йдеться у повідомленні прес-служби.

Зважаючи на Резолюцію Європейського Парламенту від 15 січня щодо ситуації в Україні, яка однозначно підтверджує підтримку Україні з боку Європейського Парламенту, та на недавню заяву так званої «ДНР» про подальші наступальні дії, СКУ закликає до додаткових заходів з боку Європейського Союзу.

Зокрема, організація просить посилити цілеспрямовані санкції проти Російської Федерації, у тому числі й обмеження можливостей для російських компаній здійснювати міжнародні фінансові трансакції шляхом блокування доступу до системи міжбанківських фінансових телекомунікацій SWIFT.

Крім того, СКУ просить визнати так звані «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями, а Російську Федерацію державою-спонсором тероризму.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство рішуче діяти вже тепер, щоб зупинити російську експансію, яка загрожує миру, безпеці і стабільності у всій Європі», — заявив президент СКУ Евген Чолій.

Нагадаємо, Росію висміяли в ПАРЄ і позбавили права голосу до квітня.


Новини партнерів