«Рейдерська атака на українську культуру»: художників виселяють із Лаври

Фото з Facebook-сторінки Лаврських майстерень

Фото з Facebook-сторінки Лаврських майстерень

Художники Лаврських майстерень ім. Їжакевича звернулися до діаспори з проханням допомогти відстояти приміщення художніх студій, музеїв та інших нерелігійних інституцій, розташованих на території Києво-Печерської лаври, повідомляє VIDIA.

Автори відкритого листа закликають ЮНЕСКО та українську діаспору в усьому світі звернутися до міністра культури В’ячеслава Кириленка, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та президента Петра Порошенка із вимогою безстроково і на пільгових умовах продовжити договір оренди із неприбутковими організаціями та структурами зі сфери культури, які займають приміщення у Києво-Печерській лаврі.

Вони зазначають, що вже не один рік виборюють право зберігати та популяризувати українську культуру у стінах православної святині: «До революції Гідності були численні спроби виселити художників з їхніх приміщень». За словами авторів, попередній керуючий Лаврою головною причиною виселення називав те, що майстерні не виконують «релігійну функцію». Однак також велася мова про реконструкцію приміщень для резиденції Московського патріарха Кирила.

Окрім Лаврських художніх майстерень ім. Їжакевича, під загрозою виселення знаходяться також Музей книги та друкарства, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Музей театру і кіно та Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень.

  • Українець

    Давно пора покінчити з кацапською церквою викинувши її з УКРАЇНСЬКИХ ПРАВОСЛАВНИХ СВЯТИНЬ! Московським курвам не місце в УКРАЇНІ.Необхідно повернути Україні всі лаври Київо_пЕЧЕРСЬКУ,пОЧАЇВСЬКУ ТА ІНШІ СТАРОВИННІ ЦЕРКВИ ТА МОНАСТИРІ.Геть гундяївщину з УКРАЇНИ!


Новини партнерів