США заклали 177 млн доларів допомоги Україні у проект бюджету на 2016

1391175960-2348-barak-obamaЗгідно з проектом бюджету США на 2016 рік, Україні планується виділити 117 мільйонів доларів прямої допомоги. Окрім того, передбачаються кредитні гарантії для Києва, передає “Німецька хвиля“.

У проекті бюджету США на 2016 рік закладено, серед іншого, й фінансову допомогу для України. Про це повідомляється у оприлюдненому у понеділок, 2 лютого, бюджетному посланні президента Барака Обами. У документі йдеться також і про підтримку союзників по НАТО та держав-партнерів у Європі.

Як зазначається у оприлюдненому документі, Україна одержить з американського бюджету 117 мільйонів допомоги на “протидію російській агресії”. Фінансова підтримка має піти на сприяння демократичним процесам, ефективному держуправлінню, роботі сил безпеки, реалізації принципів правової держави та заходів з боротьби з корупцією, а також на сприяння європейській інтеграції, торгівлі та енергетичній безпеці.

Передбачається виділити Україні, окрім згаданої суму прямої фінансової допомоги, також один мільярд доларів кредитних гарантій. Ці гарантії мають допомогти Україні “продовжити шлях до економічного оздоровлення, реформ та покращення доступу до міжнародних фінансових ринків”, зазначається у документі.

Крім України на допомогу від США. можуть розраховувати й Республіка Молдова та Грузія, яким пропонується виділити 51 мільйон доларів. Ці гроші мають піти на фінансування “заходів з протидії російському тиску та діяльності з дестабілізації з боку Росії”.

Нагадаємо, Євросоюз планує збільшити допомогу Україні до 2,5 мільярдів євро.

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…