Польща виділить на відбудову Донбасу 100 млн євро

Фото: polskaviva.com

Фото: polskaviva.com

Прем’єр-міністр Польщі Ева Копач заявила про плани уряду виділити Україні 100 млн євро «пов’язаного кредиту». Про це повідомляє VIDIA з посиланням на Радіо Свобода.

Пов’язаний кредит передбачає наступне: «якщо українська влада вкаже територію, яку потрібно відбудувати, то наші підприємці туди поїдуть відбудовувати, а ми в рамках цього кредиту заплатимо нашим підприємцям», – роз’яснила голова Кабміну.

Ева Копач вважає, що Євросоюз повинен активніше допомагати Україні, а також повідомила, що незабаром ЄС відправить в Україну чергові гумконвої.

Також пані прем’єр-міністр зауважила, Польща зацікавлена у якнайшвидшому вступі України до Євросоюзу і тому допомагатиме проводити конкретні реформи. Для координації такої допомоги у Києві знаходитиметься офіс повноважного представник польського Кабміну. Експерти з уряду Польщі будуть допомагати  своїм досвідом і знаннями в різних українських міністерствах.

Окрім того, Ева Копач заявила, що 12 лютого винесе на розгляд Ради Європи пропозицію посилити санкції проти Росії. Як пояснила пані прем’єр-міністр, Польща не має на меті поглибити конфронтацію з РФ, однак не буде вона й пасивно спостерігати за розвитком подій на Донбасі. Відповідно, Польща наполягатиме, аби всі країни-члени ЄС мали єдину позицію щодо застосування санкцій проти Росії.

«Санкції щодо Росії – це не політика Європи щодо Росії. Санкції, які Європа накладає на Росію – це тільки відповідь на політику Росії щодо України. Тому систематична діяльність, яка дозволить припинити те, що відбувається на сході України, тобто збройний конфлікт – це пріоритет діяльності ЄС на даний момент. Цей конфлікт можна закінчити тільки тоді, коли Європа говоритиме в один голос і буде послідовна», – пояснила прем’єр-міністр Польщі.

Нагадаємо, нещодавно голова польського Бюро нацбезпеки Станіслав Кожей заявив, що Польща готова продавати Україні зброю та військову техніку.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/customer/www/vidia.ua/public_html/wp-content/plugins/magazin-extras/shortcodes/s-posts.php on line 347

Читайте також

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако
Важливе, Новини, Світ
0 shares0 views

Українка стала гостею благочинного Гала-вечора князя Монако

vidia.ua - Вер 29, 2019

Українська продюсерка Марія Гражина Чаплін стала гостею найпрестижнішого заходу Монако - Monte-Carlo Gala for the Global Ocean, який відбувся 26 вересня, повідомляє VIDIA.…

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва
Публікації, Україна
0 shares0 views

З істоіії українців діаспори. Шлях до волі Никифора Григоріїва

vidia.ua - Вер 26, 2019

Нещодавно, побачило світ біографічне дослідження, присвячене першому  директору Української служби «Голосу Америки» Никифору Григорієву. Це – монографія кандидатки історичних наук, доцентки Київського національного…

У Чикаго поховали духовного батька української громади
Важливе, Світ
0 shares0 views

У Чикаго поховали духовного батька української громади

vidia.ua - Бер 16, 2019

Отець Мирон Панчук, священик Єпархії св. Миколая, Української Католицької Церкви, відійшов у вічність в Чикаго 9 березня і був похований 15 березня на…

Схоже з цієї категорії