У Вінніпезі представили першу подорожуючу виставку-лекцію про Голодомор

У Канадському музеї прав людини у Вінніпезі представили першу подорожуючу виставку-лекцію про Голодомор “З’ясувати чи затаювати правду”, повідомляє кореспондент VIDIA Норберт К. Іван.

Близько півтисячі відвідувачів мали нагоду побачити оригінал фільму “Breaking the Silence”, створений спеціально для музею. Фільм   показує трагедію Великого Голоду  1932-33 років через голоси свідків.

Джеремі Марон,  дослідник-куратор музею у своєму виступі розповів, що фільм є спробою підвищити обізнаність про трагедію та домогтися справедливості, відновивши людську гідність жертв Голодомору.

“Це жах та шокуюче, як багато інформації в той час поширювалося через канадські засоби масової інформації про агрокультурну ситуацію в Україні, голод і політику радянського уряду, які затаювалися”,  сказав Ярослав Балан із Канадського інститут українських досліджень Університету Альберти. У той час, як розповів Ярослав Балан,  була організована кампанія в засобах масової інформації під впливом бізнес-сектора Канади, яка закликала не перебільшувати “природних жертв” мільйонів українців.

Виставку відкрили у співпраці  з манітобським відділом Конгресу українців Канади та Народним музеєм Голодомору в Києві.

Нагадаємо, що Канада виділила півтора мільйона доларів на освітню програму про Голодомор.

Фото: Norbert K. Iwan

Новини партнерів