Діаспора просить призначити посла України в Австралії

У Австралії уже понад два з половиною роки немає українського посла. Українська діаспора проситиме владу про його призначення.

Про це VIDIA повідомив голова Союзу українських організацій Австралії (СУОА) Стефан Романів.

“Увесь цей час в країні працює тимчасово повірений у справах України”, – зазначив Романів.

У наступні два тижні Романів та референт зовнішніх зв’язків СУОА Петро Шмігель матимуть зустрічі з представниками Адміністрації президента та уряду України, в тому числі Міністерств закордонних справ, фінансів, інформаційної політики та освіти. У рамках цих зустрічей СУОА закликатиме призначити посла в Австралії.

“Постійні розмови з урядом Австралії дають СУОА підставу вважати, що з австралійського боку існує серйозна підтримка прагнень сучасної України, але в стосунках між нашими країнами повинна бути взаємність. Існують неабиякі шанси для поглибленої військової, технічної та гуманітарної співпраці, а також співробітництва в галузі торгівлі. Україна повинна діяти рішуче, щоб користатись із цих можливостей”, – вважає Романів.

Крім того, представники діаспори обговорять можливість проведення двосторонньої українсько-австралійської конференції для поглиблення економічних зв’язків та зв’язків між неурядовими організаціями. Вона може відбутися орієнтовно у вересні в Україні та в жовтні – у Австралії.

Обговорять і можливість трансляції англомовних програм на австралійському телебаченні. Згоду на це австралійські канали уже дали.


Новини партнерів