Українське поетичне кіно везуть до Голлівуду

У Лос-Анджелесі побачать кілька найкращих українських фільмів ХХ століття, в яких знімалася видатна українська актриса Лариса Кадочникова. Її запросили відвідати Голлівуд на початку травня, пише Cultprostir.

Разом із нею за океан відправиться золотий пакет українських фільмів. Серед них найкращі зразки українського поетичного кіно: «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, «Білий птах з чорною ознакою», «Криниця для спраглих» і «Вечір напередодні Івана Купала» Юрія Іллєнка, деякі інші картини.

У багатьох з цих стрічок головні ролі зіграла Лариса Кадочникова, муза Сергія Параджанова, Юрія Іллєнка та Іллі Глазунова.

Головні фільми Кадочникової − це класика кіно ХХ століття. «Тіні забутих предків» з’явилися на екранах близько 50 років тому − і став одним з найтитулованіших українських фільмів за всю історію вітчизняного кінематографа.

Кадр з фільму "Тіні забутих предків"

Кадр з фільму “Тіні забутих предків”

 

«Криниця для спраглих» (цього фільму теж 50 років) піддався жорстокій цензурі, проте ця картина стала одним з символом українського політичного кіно. Як і наступна робота за участю Кадочникової − «Вечір напередодні Івана Купала».

Кадр з фільму "Вечір напередодні Івана Купала"

Кадр з фільму “Вечір напередодні Івана Купала”

У цій же золотий обоймі, яку в травні побачить Голлівуд, фільм Юрія Іллєнка 1970 «Білий птах з чорною ознакою». Тут першу головну роль зіграв на екрані Богдан Ступка. Картина була відзначена головним призом на Московському міжнародному кінофестивалі.

Кадр з фільму "Білий птах з чорною ознакою"

Кадр з фільму “Білий птах з чорною ознакою”

Як каже сама актриса, можливість побачити Голлівуд і поспілкуватися з американцями, яким цікаво українське мистецтво, − це прекрасна можливість творчого діалогу між Україною та Сполученими Штатами Америки.

Кадочникова зізнається, що хвилюється − як приймуть «мешканці» Голлівуду вишуканий український поетичний кінематограф ХХ століття, адже традиції «фабрики мрій» все-таки більше в площині масового кіно… Однак, на думку актриси, мова кіно − універсальний засіб спілкування між народами.

Нагадаємо, з 8 по 15 квітня у паризькому кінотеатрі “La Filmoteque” триватиме Тиждень українського кіно.


Новини партнерів