Про абсурдне ув’язнення Олега Сенцова знімають фільм

141003195048_sentsov_624x351_unianФільм буде присвячено розслідуванню обставин кримінальної справи кримського режисера Олега Сенцова, якого арештувала ФСБ Росії за підозрою в тероризмі, передає “Німецька хвиля“.

Над створенням стрічки працюють режисери Аскольд Куров та Андрій Литвиненко та продюсери Ольга Журженко, Марія Гаврилова та Максим Туула.

На сайті Indiegogo стартувала кампанія зі збору коштів на зйомки фільму. “Вивчаючи деталі цього дивного політичного процесу, з приватного розслідування фільм перетворюється на історію, яку міг би сьогодні написати Франц Кафка – страшну й безглузду історію протистояння людини і бездушної державної машини, в колеса якої Олег Сенцов потрапив, схоже, випадково”, – пишуть творці фільму.

Висхідною точкою сюжету має стати арешт Сенцова у травні 2014 року. “Накидавши його портрет за допомогою інтерв’ю, телерепортажів, архівних матеріалів і змалювавши обставини його арешту, знімальна група має намір провести власне розслідування”, – вказано в описі майбутнього фільму.

“Крок за кроком, деталь за деталлю ми додаватимемо штрихи до картини – через розмови зі свідками подій, судові хроніки, соціальні й політичні події в обох країнах”.

Ініціатори планують додати до фільму інтерв’ю з європейськими кінематографістами, які висловили солідарність зі своїм українським колегою. Закінчити стрічку має “вирок суду” або, як зауважують ініціатори фільму, “в ідеалі – звільнення Олега”.

Знімальна група сподівається розпочати постпродакшн фільму в червні й закінчити роботу восени 2015 року.

Усього потрібно зібрати 12,5 тисяч євро. Краудфандингова кампанія закінчується 19 травня.

Нагадаємо, безстрокову акцію підтримки Олега Сенцова оголосили польські кіномитці.


Новини партнерів