У Музеї російського мистецтва у США покажуть твори про Майдан і війну

СнимокПротягом тижня у Gateway Art Center, що в Нью-Йорку, працюватиме виставка «Stand with Ukraine», де покажуть твори українських художників та фотографів, присвячені Майдану та війні на сході. Організатор заходу — Музей російського мистецтва Mora у Джерсі-Сіті, штат Нью-Джерсі.

Про це повідомляє VIDIA із посиланням на сайт музею.

Виставку відкриють 14 квітня, і триватиме вона до 19 квітня.

«Ця війна між двома сусідніми народами, які поділяють багатовікову історію перемог і трагедій, культури та сімейних зв’язків, не піддається логіці та розумінню. Це немислимо, — зазначаються у музеї. — Брехня і зрада. Біль. Несправедливість. Гідність і жертва. Все це присутнє у боротьбі сучасної України і виражено у живописі та фотографії».

«Логіка не може пояснити. Політики не можуть закінчити це. Тільки мистецтво може висловити. Мистецтво може бути ефективним інструментом проти агресії», — запевняє директор Музею російського мистецтва Марго Грант, якого цитує на своїй Facebook-сторінці Алекс Демко.

Кілька українських художників, які братимуть участь у відкритті виставки — Матвій Вайсберг, Олекса Манн та Андрій Єрмоленко — були безпосередніми учасниками революції на Майдані. Є серед митців, що надали свої роботи для виставки, і свідки військових дій на сході.

«Українська армія веде боротьбу з імперією зла на перехресті світових цивілізацій. Я сподіваюся, що неприхована правда моїх фотографій дозволить світу зрозуміти, якою неминучою є небезпека для демократичної системи», — говорить фотограф Олесь Кромпляс.

Зазначимо також, що у експозиції будуть представлені твори української художниці, доктора Наталії Івашиної (Сергєєвої), яка разом зі своїм чоловіком, послом України в ООН Юрієм Сергєєвим, докладають багато зусиль, для інформування світу про події в Україні.


Новини партнерів