Президент Словаччини: ніхто не забороняє Україні купувати зброю у країн-партнерів

Фото: ntv.ru

Фото: ntv.ru

Україна має змінити свій підхід щодо забезпечення власної армії більш новим озброєнням. Зокрема, потрібно перестати просити про поставки зброї у Євросоюзу та НАТО, адже у них немає інструментів для таких дій. Натомість Україна має просто закупати зброю у країн-партнерів.

Таку точку зору в інтерв’ю виданню SME висловив президент Словаччини Андрій Кіска, передає Європейська правда.

«Ніхто не може заборонити Україні купувати зброю в рамках двосторонніх відносин. Це її вільний вибір і вибір держави, яка їй цю зброю продає. Абсолютно точно, що Євросоюз, у якого немає такого інструменту (для поставок зброї), і НАТО, як єдина структура, ні до чого такого не повинні підключатися», – пояснив свою точку зору президент Словаччини.

Також Андрій Кіска зауважив, що в українському питанні його країна завжди займала активну позицію. «На відміну від інших, які тільки говорили про допомогу, ми зробили активні кроки – реверс газу в Україну був винятковим кроком. Словаччина підтримала всі санкції Європейського Союзу проти Росії. Я розглядаю ефективність нашої зовнішньої політики через дії, а не через риторику», – підкреслив він.

Як повідомляв VIDIA раніше, словацький громадський активіст Юрай Месік написав відкритого листа президенту країни Андрею Кісці, у якому закликав відзначити в Україні сімдесятиліття поразки фашизму в Європі.


Новини партнерів