Україна візьме участь у міжнародній книжковій виставці Book World Prague

prave-kridlo-prumysloveho-palace14-17 травня у Празі відбудеться 21-ша Міжнародна книжкова виставка-ярмарок та літературний фестиваль Book World Prague. Вперше українська громада Чеської Республіки самотужки організовує  участь України.

Про це VIDIA повідомили у Організаційній Раді національної експозиції – Україна, яка і зайнялась залученням українських учасників. До неї увійшли україністи, перекладачі та творчі і активні люди.

Ідея долучити українських учасників до празької книжкової виставки виникла рік тому, коли один з небайдужих ініціаторів не побачив на книжному форумі 2014 року жодного українського павільйону чи стенду з українською літературою.

Українському уряду та ключовим міністерствам – культури та освіти – було надіслано листи з пропозицією долучитись до участі у книжковому форумі в Празі.

З листа-відповіді від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, стало зрозуміло, що підтримка українських організаторів й учасників у такому заході буде чисто символічною. Незважаючи на це, було розпочато роботу з інформування потенційних учасників книжкової виставки з України.

Водночас, активісти звернулись до Надзвичайного та Повноважного Посла України в Чеській Республіці з проханням взяти цей захід під свій патронат та надати посильну допомогу в перемовинах з Виставкомом Book World Prague-2015 щодо укладання договору оренди павільйону для українських учасників виставки.

Було підготовлено та розіслано листи-звернення до української діаспори, україністів, перекладачів у Чеській Республіці, включаючи україномовні видання, з пропозицією приєднатися до організації та фінансування участі українських учасників і відвідувачів.

Свою згоду приїхати до Праги підтвердили більше 10-ти учасників з України, серед яких: поетеса та прозаїк Вікторія Андрусів з Ужгорода, дитяча письменниця Мирослава Макаревич з Києва, прозаїк і поет Юрій Андрухович з Івано-Франківська, письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець з Мукачева.

А також: Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, видавництва «Апріорі», «Астролябія», «Кальварія» зі Львова, «Фоліо» з Харкова, ТДВ «Патент», Видавництво «Карпати» та «Ліра» з Ужгорода та ряд інших.

Свою участь у виставці розгялдають письменники львів’янин Юрко Винничук та киянин Андрій Кокотюха.

Читайте також

У Мозамбіку відкрили перше консульство України
Світ
0 shares0 views1

У Мозамбіку відкрили перше консульство України

vidia.ua - Жов 22, 2017

У Мапуту, столиці Республіки Мозамбік, відкрили почесне консульство України. Досі Україна не мала свого дипломатичного представництва в Мозамбіку, що на півдні Африки, передає «Новинарня».…

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках
Україна
0 shares0 views

«Вірю в українок!» — учасниця конкурсу краси Міс світу на інвалідних візках

vidia.ua - Жов 22, 2017

На початку жовтня у Варшаві відбувся конкурс краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017. Від України брали участь телеведуча…

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану
Світ
0 shares0 views

У Чикаго покажуть документальну стрічку про жінок Майдану

vidia.ua - Жов 20, 2017

У неділю, 5 листопада, у Чикаго покажуть документальний фільм про роль жінок в українській Революції Гідності «Women of Maidan». Про це повідомляє VIDIA.…