Журналіст ВВС об’їздив Британію, збираючи історії тамтешніх українців

20 травня в ефір BBC Radio-4 вийде програма під назвою “Коротка історія українців у Британії”, пише VIDIA із посиланням на офіційний сайт компанії.

Фото: ВВС

Фото: ВВС

У описі до програми ідеться, що британцям про Україну було не надто багато відомо, аж доки у новинах не почали майоріти заголовки про революцію та війну в країні. Втім, як зазначається у описі далі, протягом десятиліть британські містечка й міста стали домом для української громади, що виникла із тих людей, які ще раніше намагались вирватись з-під контрою Москви.

Автор програми, досвідчений журналіст Олівер Буллоу, щоб почути історії українців, об’їздив країну від Локербі до Единбурга, від Манчестера до Лондона. Під час мандрівки він чув зокрема про військовополонених, які прибули після Другої Світової війни, – це українці, які боролись у складі німецької армії проти Радянського Союзу і згодом отримали притулок у Великій Британії.

Історія про українців звучатиме кількома голосами – голосом музиканта, який навчає гри на бандурі дітей у Манчестері, доглядача українського військовополоненого у Локербі, шотландсько-українського політика із Шотландської національної партії, хореографа із Лондона.

Як раніше повідомляв сайт VIDIA, британський телеканал ВВС знімає передачі про найбільший острів на Дніпрі – Хортицю.


Новини партнерів